Stálice české hudební scény Lenka Filipová si na své vystoupení přizvala kolegy a skvělé muzikanty Mirka Linharta a Seana Barryho. Zpěvačka a kytaristka studovala na pražské konzervatoři a po té na Mezinárodní hudební akademii v Paříži obor klasická kytara. Dosud vydala deset řadových alb a čtyři klasická kytarová. Většina z nich byla oceněna jako zlatá nebo platinová. Působí také jako autorka hudby a řada jejích skladeb se stala velkými a trvalými hity.

Její poslední album Live, které je kombinované s dvd, vyšlo v loňském roce. Ještě předtím vydala své největší hity, a to v roce 2005 pod hlavičkou The best of.

Koncertovala ve všech zemích Evropy, Japonsku, USA a Kanadě, získala Grand Prix na kytarovém festivalu v Nizozemských Antilách. V roce 1997 byla oceněna českou Grammy a podnikla dvě koncertní turné s Francisem Cabrelem. Hovoří plynně rusky, francouzsky a anglicky. Lenka Filipová byla loni hudebním hostem koncertu Céline Dion.

Lístky na její koncert v Hradci nad Moravicí jsou stále k dostání v opavské Sluně, na hradeckém zámku či v Elektru Špacír v Hradci.