Koncert se uskuteční v Music Clubu 13 na Krnovské ulici. Začátek je naplánován na dvacátou hodinu. Kapelu Sonyk bel tvoří Jiřím Bosákem (zpěv, basová kytara), Janem Stejskalem (bicí) a Vladimírem Jaške (kytara). „Hrajeme spolu už dvanáct let. Většina kapel v Opavě hraje dva nebo tři roky a pak se rozejdou. To je to, čím se asi lišíme,“ uvedl jeden z členů Sonyk bel.

Mezi jejich největší úspěchy patří především vítězství v soutěži amatérských kapel Setkání kytaristů, jenž se konalo v roce 2005. Na základě prvního místa měli možnost koncertovat na festivalu Colors of Ostrava, kde svým uměním bavili posluchače více než hodinu. Mají za sebou několik desítek koncertů po celé severní Moravě, dělali předskokany skupinám Horkýže slíže, Čankišou, Progress 2 a mnohým dalším.

Kapela hraje kytarovou rockovou hudbu a hlásí k upřímnému feelingu a syrové energii. Má za sebou řadu klubových koncertů a několik alb vydaných v neoficiální distribuci. Na sobotní vystoupení si skupina pozvala ostravskou rockovou formaci Všehomír.