„Skupina Neřež vznikla jako volné pokračování legendárních Nerez v roce 1998, kdy skončila naše spolupráce s Jarkem Nohavicou. Tenkrát jsme se jmenovali Kapela a doprovázeli jsme Jarka na jeho turné k albu Divné století. Hrajeme stále výhradně naše písničky, je to směs folku, popu, rocku a jazzu, hodně nám záleží na dobrých textech,“ uvedl člen kapely Zdeněk Vřešťál.

Uskupení má několik variant, ve kterých se představuje. „Vystupuji sám jako písničkář, v duu s Vítkem Sázavským, se kterým jsem kdysi zakládal Nerez, v triu s basistou Filipem Benešovským nebo v pěti s bubeníkem Davidem Uhrem a klávesistou Ravenem. Do Opavy přijedeme jako trio, což je asi nejčistší forma skupiny Neřež, tři vokály, baskytara, dvě kytary a viola,“ doplnil Vřešťál.

Čtvrteční program, který začíná v osm hodin, bude sestaven z nejznámějších písní Neřež i Nerez. „Na své si přijdou jak ti starší pamětníci - od Nerez hrajeme například písně Já s tebou žít nebudu, Javor, Za poledne, Do posledního dechu nebo Budem si spolu žít, tak i ti mladší, kteří již éru Nerez nepamatují. Pro ně jsme si připravili to nejlepší z našich čtyř CD,“ poznamenal člen kapely. „Do Opavy se rádi vracíme, vystupovali jsme zde mnohokrát s Nerez, s Neřež i s Jarkem Nohavicou. Opava je pro nás městem chytrých a vzdělaných diváků, kteří vždycky dobře vědí, na jakou muziku jdou,“ uzavřel Zdeněk Vřešťal.