Skupinu tvoří celkem pět členů, jejichž pilířem je ženský hlas v podobě Kláry Vytiskové. Mužskou část kapely tvoří Patrik Hlavenka, Viliam Béreš, Jan Lstibůrek a Roman Vícha.

Skladby kapely Toxique jsou původní. Jejich první nosič nese název Beyond Retro. Retro popová kapela se na scéně teprve probíjí. Jejich originalitu můžete spatřit také v textu, který o sobě zveřejnili: „Ani expertům z ústavu pro potlačování hudebního nadšení Ježkovy konzervatoře nepodařilo intoxikované jedince zbavit vedlejších kreativních účinků. Byli proto transportováni do likvidační zóny, aby je semlela mlýnice šoubyznysu. Zdá se, že se nepodařilo ani to a dnes už se jen stěží dopátráte pravdy.“

Svou hudbu charakterizovala kapela jako plnou jedovatých a nakažlivých zvuků. Toxique jde napříč hudebními žánry. Sami členové tvrdí, že hrají hudbu na pomezí retropopu, souljazzu a grooverocku. Mezi hlavní vzory uvádějí hudebníky jako jsou Stevie Wonder, Amy Winehouse, Gwen Stefani, John Mayer nebo kapely jako Moloko, Morcheeba a jim podobné. Hudebníci navíc spolupracují na naší scéně se spoustou dalších umělců, k nimž se řadí třeba Lenka Dusilová, Yvonne Sanchez, Dara Rolins, Ondřej Konrád nebo Kamil Střihavka.