VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kazma Kazmitch: Laťku se snažíme stále posouvat

Moderátora, producenta, a recesistu Kamila Bartoška zná asi celá republika jako Kazmu Kazmitche. Pod tímto pseudonymem se skrývá muž, který svými husarskými kousky umí šokovat společnost. Důkazem je jeho pořad One Man Show, jenž vysílá internetová televize Stream.cz.

12.3.2018
SDÍLEJ:

Kamil Bartošek alias Kazma Kazmitch se snaží, aby jeho projekty gradovaly postupně.Foto: Deník / Veronika Bernardová

Těžko by se našel někdo, kdo neslyšel o tom, jak se mu před třemi lety povedlo na galavečer předávání Českých lvů propašovat do živého vysílání dvojníka Jima Carreyho a zároveň všechny bez milosti přesvědčit, že mají tu čest se skutečným kanadským hercem.

Kazma stojí i za kauzou v pořadu Prostřeno, jenž vysílá televize Prima. Díly s najatým hercem, fiktivně představujícího psychicky nemocného soutěžícího Karla, tehdy obletěly zemi.

Naší redakci se podařilo s Kazmou mluvit během sobotního večera, kdy moderoval ples v Opavě v Kulturním domě Na Rybníčku. I přesto, jak velkou hvězdou je, tak Kazma rozhodně nepůsobí.

„Dobrý večer, Kamil Bartošek,“ přivítal mě. Hned na úvod jsem si potřebovala hlavně vyjasnit, jak mu mám vlastně říkat. Kamile, Kazmo, pane Bartošku?

„Jsem Kazma a vykejme si. Ne, samozřejmě dělám si legraci. Budeme si tykat,“ ujasnil hned ze startu a rozhovor mohl začít. Hovořili jsme mimo jiné i o cestovateli Pavlu Klegovi z Hlučína, který podobně jako Kazma umí překvapit.

Kamil Bartošek alias Kazma Kazmitch se snaží, aby jeho projekty gradovaly postupně.Kazmo, dnes večer probíhá v pražském Rudolfinu předávání Českých lvů. A dnes je to přesně tři roky, kdy jsi na tuto akci dostal dvojníka Jima Carreyho. Tak se chci zeptat, sedí tady teď přede mnou skutečný Kazma anebo jsi taky nějaký dvojník?

Ne, jsem absolutně skutečný.

Dobře, budu ti to věřit.

My děláme větší akce, než jsou plesy. Nicméně na lvy mě zase nepozvali.

To mě mrzí.

Teď vážně, mohl jsem vlastně jít. Dostal jsem pozvání, protože jsme dělali v rámci naší produkce nějaký film. Měl jsem už ale domluvenou tuto práci, tento ples, takže jsem nešel.

Tak v tom případě by měla být Opava poctěna.

Ano, je to úctyhodné, že jsem tady a ne na Českých lvech.

Když už jsme u té Opavy, jsi tady poprvé? Napadlo mě, jestli jsi ji třeba nezahrnul do svého putování, když jsi loni v létě cestoval v elektrickém vozítku z Prahy do Ostravy.

Určitě jsem už tady někdy byl, teď si to však přesně nepamatuji. Poslední dobou jezdím do tohoto regionu poměrně často moderovat, byl jsem v Třinci a okolí. Možná jsem tedy projížděl i přes Opavu, aktuálně si to nevybavím.

Jakou část profesního života pro tebe vlastně představuje moderování plesů?

Je to pro mě absolutně okrajová záležitost. Já už to ani nechci dělat, ale lidé to po mně pořád chtějí (smích). V rámci toho, abych jim vyhověl, se tím stále zabývám.

Každý rok si říkám, že už do toho nepůjdu, ale jsem těmi plesy bombardován. Za rok mám třeba 150 nabídek, to bych asi nedělal už nic jiného. Takže vezmu dvacet, třicet akcí, abych tak nějak byl mezi lidmi. Jinak je to pro mě úplný vedlejšák.

Dnes je tady i Pavel Klega. Znáte se dobře?

Pavel je můj dobrý kamarád. Známe se asi rok a půl, dva. Já jsem nějak začal sledovat tu jeho cestu stopem a pak nás spojil vesmír dohromady, když mi napsal.

Tak jsem mu říkal, hele, přijeď. A on přijel a padli jsme si do oka. Pak jsme spolu navštívili i Rainbow, což je takový festival, sraz lidí alternativně smýšlejících, chodí tam třeba nazí a podobně.

A vy jste také chodili nazí?

No samozřejmě. Ale jen od pasu dolů. Trička jsme měli, nechtěli jsme do toho jít naplno (smích).

Já jsem se na Pavla zeptala záměrně i z toho důvodu, že podobně jako vy v celém Česku a vlastně i v zahraničí je on minimálně tady v našem okrese a kraji vnímám jako někdo, kdo umí šokovat.

Opravdu? No z nás se prostě stali dobří přátelé. Pavel vždycky jednou za čas, když je v Praze, mi zaklepe na dveře kanclu a přijde mě navštívit. My to máme nastaveno tak, že se neozývá, pokaždé mě překvapí.

Přijde nečekán, nezván, v nějakou dobu, já ho přijmu a strávíme spolu pár dní. A to je i důvod, proč je dnes tady, protože mi před pár dny zaklepal na ty dveře.

Musím zmínit pořad Prostřeno. Protože i tam je mezi vámi jakési pojítko. (pozn. red. Pavel Klega soutěžil v pořadu loni v prosinci. Vědomě tehdy podal soupeřům v jídle látku obsahující THC a přiotrávil je).

S jeho účastí v Prostřeno nemám nic společného!

Takže jste to spolu vůbec neprobírali?

S tím přišel Pavel sám. Myslím, že jsme ho možná trochu inspirovali. Řekl jsem mu, Pavle, s tím nechci mít nic společného. Ale jestli chceš, tak to udělej.

Já jsem také přemýšlel, že bychom tehdy něco podobného udělali, ale to už mi přijde za hranou. Takové věci dělat nechceme. Lidsky tomu rozumím, oficiálně to odsuzuji.

Když mi zavolal, jestli to má udělat, pověděl jsem mu, že je to jen na něm. Ale zároveň jsem mu řekl, že je to něco, co může udělat jen v případě, že je pak ochoten za to nést i následky. No a zřejmě se rozhodl, že je (smích).

Byl jsem zkrátka jen jeho kamarád, který mu řekl co a jak. Jinak ale podávat tyhle látky lidem, kteří o tom nevědí, je špatně.

Sledoval jsi ty díly v televizi?

Ano, koukali jsme na to všichni v kanclu, bylo nás tam asi deset včetně Pavla. Hlavní je, že všechno nakonec dobře dopadlo, žádné újmy na zdraví, ve výsledku se tomu asi dá zasmát, ale samozřejmě Pavel si prošel peklem, řešila to i kriminálka, málem šel do vězení.

Zmínil jsi, že co udělal Pavel už je za hranou.

My se snažíme na té hraně balancovat. Abychom ji nepřestřelili.

Který z tvých projektů je pro tebe úplný top?

Pro nás je každý strop jen podlaha o patro výš. Každou věc se snažíme překonat a laťku převýšit. Zatím se nám to daří. I posloupnost dílů, když se na to člověk podívá, má stoupající tendenci.

Jednoho dne to musí padnout, ale prozatím si myslím, že to překonáváme a funguje to.

Kazma Kazmtich se v sobotu ujal role moderátora na společenském párty plese Na Rybníčku.Kazma Kazmtich se v sobotu ujal role moderátora na společenském párty plese Na Rybníčku.Autor: Deník / Veronika Bernardová

Tvé jméno bývá na internetu spojováno s profesemi jako bavič, komik, recesista, moderátor a řada dalších. Co z toho tě nejvíce vystihuje?

Bavič mi přijde takové devadesátkové, Zlatá mříž a estrády v televizi. Nepovažuji se za baviče. Dnes jsem asi nejvíc producent mého pořadu a moderátor, to jsou dvě věci, které mě v současnosti živí.

Teď aktuálně na něčem novém pracuješ?

Samozřejmě. Ale kdybych ti to řekl, musel bych tě nechat zabít. Takže to raději neřeknu a ušetřím tě (smích).

Autor: Veronika Bernardová

12.3.2018 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

annonce-logo

Nabídky práce

+ Podat inzerát

Výroba - Výroba Obsluha strojů 9 000 Kč

Obsluha strojů na výrobu a zpracování výrobků z plastu DĚLNÍK/CE NA OBSLUHU STROJŮ. Požadované vzdělání: bez vzdělání. Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 9000 kč. Volných pracovních míst: 8. Poznámka: CYHRAZENO POUZE PRO OSOBY ZDRAVOTNĚ POSTIŽENÉ., Obsluha pletacích strojů na lana, kontrola průběhu přeplétání, výměna prázdných cívek za nové. Práce v hlučném prostředí. Jedná se o práci převážně ve stoje. Zkrácený úvazek 30hod./týdně. Dvousměnný provoz od 06,00 - 12,00 a od 12,00 do 18,00hod. , Aktualizace: 19,3,2018. Pracoviště: Fros zps s.r.o. - hlučín, U Cihelny, č.p. 2044, 748 01 Hlučín. Informace: Helena Pukyšová, +420 774 677 437.

Zemědělství, lesnictví a vodní hospodářství - Zemědělství, lesnictví a vodní hospodářství 81 Kč

Chovatelé a ošetřovatelé koní OŠETŘOVATEL / OŠETŘOVATELKA SPORTOVNÍCH KONÍ. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 81 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: KO: Hruška Vladimír, tel.: 602 580 499, e-mail: jkopava@email.cz, Vzdělání nerozhoduje, důležitý je dobrý vztah ke zvířatům, zodpovědnost, práce s koňmi a jezdecké zkušenosti jsou vítáni. , Pracoviště Opava, nástup 1.5.2018. Pracoviště: Jezdecký klub opava - kateřinky, z.s., Rolnická, č.p. 159, 747 05 Opava 5. Informace: Vladimír Hruška, +420 602 580 499.

Obchod - Obchod Prodavač, prodejce 14 900 Kč

Prodavači potravinářského zboží PRODAVAČ -KA. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 14900 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: KO: Jedličková Kamila Mgr., tel.: 702 197 409 (volejte v úterý a čtvrtky). Možno přijít pouze v úterý nebo ve čtvrtky osobně na adresu: Jateční 23a, Opava, ale předem si domluvte schůzku s paní Jedličkovou., Vyučen v oboru, spolehlivost, pracovitost, rychlost a pečlivost při práci, čistý trestní rejstřík, praxe v prodeji nebo přímém kontaktu se zákazníkem výhodou., Pracoviště: podniková prodejna Jateční 23a, Opava, prac. poměr na dobu určitou s možností na neurčito, pracovní doba: ranní 6:00 - 14:30 hod., odpolední 10:00 - 18:00 hod., 2 soboty v měsíci, nástup ihned. Motivující mzda s prémiovou složkou až 4 000 Kč/měs., Náplň práce: prodej masa a uzenin koncovým zákazníkům; třídění a příprava suroviny, vykládání zboží do výlohy; obsluha pokladny, váhy.. Pracoviště: Bivoj a.s., Jateční, č.p. 2884, 746 01 Opava 1. Informace: Kamila Jedličková, +420 702 197 409.

Obchod - Obchod Vedoucí prodejny, provozu 15 000 Kč

Provozovatelé maloobchodních a velkoobchodních prodejen PRODEJCI STAVEBNÍHO MATERIÁLU. Požadované vzdělání: úso (vyučení s maturitou). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 15000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: KO: Kubínová Zuzana, tel.: 553 672 220, e-mail: spravni@dk1.cz., ODBORNÉ DOVEDNOSTI A ZNALOSTI: přímý prodej v prodejně, kontakt a odborná komunikace se zákazníkem, obchodní dovednosti a poradenství v sortimentu, příjem a vyřízení objednávek, fakturace, znalost náležitosti daňových dokladů, OSOBNÍ POŽADAVKY: obchodního ducha, znalost stavebních materiálů, selský rozum, chtít pracovat, schopnost pracovat v týmu, být trpělivý, nestresovat se z každého drobného úkolu, samostatnost, flexibilita, NABÍZÍME: stálý pracovní poměr, odpovídající mzdové ohodnocení + prémie, práci v prosperující firmě, možnost profesního růstu, firemní výhody.. Pracoviště: Ing. daniel kozel, Štěpánkovická, č.p. 3356, 747 21 Kravaře u Hlučína. Informace: Zuzana Kubínová, +420 553 672 220.


DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto.

Opava sahala po výhře, zradil ji ale doskok

Ilustrační foto

Tisíce bytovek musí upravit antény

TIP liga začíná: hrajte o televizi a piva

Úvodní kolo Tip ligy je tady. Ve hře máme spoustu zajímavých cen od televizoru, přes vstupenky na populární Partičku, až po fanouškovské předměty Slezského FC Opava a třeba i permanentku na fotbal nebo luxusní koleno v pivnici Drak.

Biatlonistka Koukalová exkluzivně: Rozchod s týmem byl bolestná zkušenost

Ověnčená sportovními tituly a medailemi vnitřně prožívala trápení. Tolikrát byla první v cíli, ale radost měla jen „biochemickou“. Biatlonistka Gabriela Koukalová v exkluzivním rozhovoru pro časopis Glanc poprvé mluví o skutečných důvodech neúčasti na olympiádě, o úzkostech, depresích, podrývaném sebevědomí a celoživotní urputné snaze dokázat, že něco znamená. Teď prý ale přichází restart.

Dům umění zaplnil Kája Saudek

Jen pro odvážné. Tak by se dala popsat skladba uměleckých děl zvláště v posledním patře opavského Domu umění.

Basketbalisté Opavy chtějí dnes v Pardubicích loupit

/POZVÁNKA/ Basketbalová nadstavba míří do své druhé poloviny. Opavský tým míří na východ Čech. V hale na Dašické ulici ho čekají domácí Pardubice. Výběr trenéra Petra Czudka naposledy na palubovce Beksy vyhrál šestého ledna 2016.  

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT