Účastníci soutěže si tuto osobnost české literatury připomenou jako prozaika, dramatika, novináře, překladatele, cestovatele a také milovníka zvířat. Soutěžící budou odpovídat na otázky, plnit úkoly.

Doposud se do soutěžního klání přihlásili kromě čtenářů knihovny také žáci některých opavských škol spolu se svými pedagogy. Součástí akce jsou i doprovodné programy.

„Máme již za sebou první kolo soutěže o Karlu Čapkovi. Nejmladší účastníci měli za úkol nakreslit podle svých představ dort pejska a kočičky, ti větší si určitě osvěžili četbu Devatera pohádek a šikovní kutilové mohli vyrobit svého robota,“ uvedla ředitelka knihovny Zuzana Bornová.

Na začátku října mohli již všichni ti, kteří splnili soutěžní úkoly v měsíci září, navštívit opavské cvičiště. Trenéři agility zde předvedli spolu se svými svěřenci výcvik čtyřnohých miláčků.

„Děti měly možnost samy si vyzkoušet práci trenéra. Tímto chceme znovu poděkovat Martině Wasserbauerové, že nám připravila zajímavé a příjemné odpoledne. Přejeme celé organizaci mnoho úspěchů v práci a při reprezentaci republiky,“ doplnila ředitelka s tím, že s dětmi v dalších měsících chystají mimo jiné také návštěvu Veterinární nemocnice v Jaktaři a v prosinci se již všichni těší na Mikulášskou nadílku v Psím útulku města Opavy.

Pokud jste se ještě nestihli zapojit do akce, stále ještě máte možnost, informace o soutěžních úkolech najdete na webových stránkách knihovny.

(ans)