Stejně jako každý rok, tak i tento, bude otevírací doba v Knihovně Petra Bezruče a jejích opavských pobočkách v době letních prázdnin upravena. A sice, pobočka v Kateřinkách na Šrámkově ulici bude mít v červenci a srpnu otevřeno každé pondělí a čtvrtek od osmi do osmnácti hodin nepřetržitě. Také knihovny v Kylešovicích a na Olomoucké ulici budou mít otevřeno v pondělí a čtvrtky, ovšem od devíti do osmnácti hodin, mezi dvanáctou a třináctou hodinou bude polední přestávka.

Pobočka v Kateřinkách chystá pro děti na velké prázdniny kulturní program, který nese název Zábavný program pro děti momentálně školou nepovinné. Každý čtvrtek od 12. července do 9. srpna se ponese v zábavném duchu. O tom vypovídají i příhodné názvy jednotlivých akcí jako například Skládání puclíku, které je první v řadě, Knihovnické hry, Den společenských her či poslední z prázdninového programu připraveného pro děti, Poslechni si pohádku. Rodiče s dětmi mohou přijít v průběhu celého dne. Tento program, zpříjemňující horké prázdninové dny, začne vždy v osm ráno a skončí se zavírací dobou knihovny, tedy v osmnáct hodin.

Hlavní budova bude rovněž přístupná čtenářům. Všechna oddělení budou otevřena ve stejném režimu. V rozmezí od 1. července do 9. srpna mohou čtenáři navštívit prostory knihovny v pondělí a ve čtvrtek od osmi do osmnácti hodin. Taktéž internet pro veřejnost bude zpřístupněn v tyto dny. Studovna, kde si čtenáři mají možnost přečíst nejen denní tisk, bude rovněž otevřená. „Od 6. srpna bude veřejnosti uzavřena místnost s internetem,“ uvedla dále ředitelka Zuzana Bornová. Důvodem je plánovaná rekonstrukce, která by měla zajistit zvýšení počtu počítačových stanic ve studovně, vybavení studovny novým účelnějším nábytkem a zlepšení podmínek práce pro obsluhu. „V souvislosti s tím dojde i k zavedení nové služby bezdrátového připojení zdarma,“ uvedla dále Bornová.

Tímto vychází knihovna vstříc zejména požadavkům studentů, kterým dle slov ředitelky knihovny současná kapacita internetové studovny nedostačovala. „Po otestování chceme tuto službu rozšířit i na pobočku v Kateřinkách,“ dodala Zuzana Bornová. Od 10. srpna do konce prázdnin se uzavřou brány knihovny v hlavní budově. „V těchto dnech budou probíhat práce, na které není během školního roku čas, jako například výmalba, údržba a oprava knihovních fondů,“ říká o plánovaných pracech Zuzana Bornová, nicméně ostatní opavské pobočky budou otevřeny podle letní výpůjční doby.