Do Ameriky přijela v roce 2007 na výměnný pobyt a brzy se tam vrátila natrvalo. „Zdejší život a kultura jsou natolik pestré, že dělají z New Orleansu jedno z nejzajímavějších amerických měst,“ tvrdí kobeřická rodačka. Nejlepší příběhy a reportáže, doplněné o texty z běžného života, vybrala do své knihy s názvem Doma v Nola, což je místní a často používaná zkratka pro New Orleans, Louisiana.

Představí ji v sobotu 29. června návštěvníkům festivalu Hradecký slunovrat při své besedě s návštěvníky a přiblíží jim též tamní život obyvatel města. Kniha zachycuje děj barevného karnevalu Mardi Gras, tradiční jazz, legendy neworleanské hudební scény, nejlepší jižanské pochoutky i problematiku současnosti hurikány i odstraňování problematických pomníků z americké občanské války.

Kniha je doplněná fotografiemi z místa a ilustracemi zdejších dětí, vystihuje barevnost amerického celého Jihu. Rozhodně zaujme cestovatele, americké nadšence, kulináře, muzikanty a všechny turisty, kteří někdy do New Orleansu zavítali. K dostání je v prodejně Kosmas v ulici Mezi Trhy nebo také on-line. Julie Urbišová byla v minulých dnech hostem charitní Kavárny pro Radost, která se nachází v Opavě. A s klienty Radosti se potká ještě jednou také na Hradeckém slunovratu, protože ti budou 28. června celý festival svým stínovým divadlem zahajovat.