Pozici respektované klubové i festivalové kapely se bude snažit udržet i letos a v březnu vyjede na jarní šňůru koncertů. V itineráři najdete několik tradičních zastávek jejích koncertních turné, jako jsou Praha, Brno, Ostrava a Opava, poprvé se v nich objevuje Kroměříž, Kadaň nebo Jablonec nad Nisou a naplánována jsou také zahraniční vystoupení v Bratislavě a Berlíně.

Skupina Kofe-in odehraje všechna vystoupení s baskytaristou Markem Zemanem, který působil ve formacích Banana a Evolution Dejavu. Na zvuk a projev kapely má tato novinka nadmíru blahodárný vliv. Část turné Kofe-in absolvuje jako speciální host kapely Cocotte Minute.

Na koncertech zazní i písně, které by se měly stát základem nové desky, jejíž vydání se plánuje na příští rok. Nový materiál napovídá, že se v porovnání s debutovým albem Osobní vesmír bude jednat o poněkud ostřejší a přímočařejší zážitek. Nevšední 3D videoklip k písni Sebe mi dej, který skupina natočila v loňském roce, uspěl v hitparádě na Alternativa TV i v pořadu Pětka v Pomeranči.

Tvůrci Rockparády rádia Fajn Rock Music ho dokonce zvolili nejlepším českým klipem uplynulých dvanácti měsíců.

V polovině března kapela Kofe–in představí nový videoklip, tentokrát k písni Drogy. V porovnání s průlomovým prvním klipem bude relativně nízkonákladový, technicky a vizuálně však neméně zajímavý. Pod taktovkou režiséra Allana Šuberta byl celý natočen ve full HD rozlišení pouze na digitální fotoaparát s 35mm čipem.

Provokativní téma klipu, podpořené halucinační atmosférou, mu možná zavře dveře do mainstreamových televizních hitparád, kapela však předpokládá, že bude žít vlastním životem především na internetu a jeho sociálních sítích.

Jarní šňůra koncertů kapely Kofe-in startuje 4. března. Dočkáte se tepajícího electrorocku, nápadité melodiky, saxofonových sól i teatrálních gest. Přijďte si poslechnout prověřené songy z alba Osobní vesmír a připravte se také na ochutnávku nových skladeb, nový zvuk i nové zážitky.

Termíny turné
4.3. Praha (Cross)
5.3. Kadaň
6.3. Žatec
12.3. Kroměříž
18.3. Brno
19.3. Odry
20.3. Jaroměř
2.4. Jablonec nad Nisou
16.4. Frýdek-Místek
23.4. Nový Jičín
28.4. Praha (Palác Akropolis)
29.4. Ostrava
30.4. Opava
1.5. Bratislava