Oblibu si u publika získal svou schopností dokonale zvládnout charakter postavy od komedie po drama a každé dát svou osobitou jiskru. Namátkou lze vzpomenout Harpagona v Lakomci, gangstera v thrilleru Čekej do tmy, tvrdohlavého starostu Dubského v Našich furiantech, rozšafného otce Stavrose v Testosteronu a řadu dalších postav. Je držitelem ceny Opavská Thálie 2005 za ztvárnění Vévody v inscenaci Divadlo svět.

Jeho talent vzbudil i pozornost filmových a televizních tvůrců. Televizní diváci ho mohli vidět v seriálech Medvědi nic nevědí nebo Arrowsmith a na stříbrném plátně se objevil například ve filmech Potkal jsem ho v ZOO, Artuš, Merlin a Prchlíci a v několika dalších. V Praze si Kostas Zerdaloglu vyzkoušel pobyt na volné noze a dobře poznal jeho úskalí. „V Praze je blaze jen člověku s finančním zázemím. V divadle Skelet jsem si zahrál Othela, ale další titul už z finančních důvodů zařazený nebyl," vzpomíná herec s rodovými kořeny v Řecku.

Narodil se v Jeseníku a do vlasti svých předků jezdívá jednou až dvakrát ročně navštěvovat své příbuzné v Soluni, v Aténách a v Trikale. „Moře a sluníčko mám moc rád a jsou pro mě zdrojem energie. Ale současně miluji hory a sníh, který bych v Řecku sotva užil," míní Kostas Zerdaloglu. Prošel už několika divadly a může srovnávat. „S plnou odpovědností tvrdím, že právě v Opavě jsem našel ty nejlepší diváky. Z jejich reakcí je jasné, jak moc mají své divadlo rádi. Přiznávám, že takový pocit jsem dosud v žádném jiném divadle nezažil," tvrdí Kostas Zerdaloglu.

Slibuje, že své významné životní jubileum rozhodně nezanedbá. „Letošní narozeniny oslavím nejdříve s hereckými kolegy, pak se známými a nakonec s rodinou. Šedesátka není to nejhorší, co člověka v životě potká. Pokud je na tom psychicky i fyzicky dobře, zvládne ji," tvrdí herec optimisticky.