Filmy pod letní oblohou si o prázdninách lidé budou moct vychutnat v Dolním Benešově. V zámeckém parku se tam bude promítat každý čtvrtek večer. „Ve čtvrtek 27. července uvedeme český film Všechno nebo nic,“ řekl ředitel Kulturního domu v Dolním Benešově Viktor Štefek. V dalších týdnech se lidé mohou těšit například na nový film Špunti na vodě.

V Kravařích budou moci lidé do letních kin chodit v druhé polovině prázdnin. Filmy se tam budou promítat každý den od neděle 13. srpna do středy 16. srpna vždy od devíti hodin večer. „Budeme promítat například dokument Trabantem až do posledního dechu nebo film Teorie tygra,“ sdělila kulturní referentka Lenka Kerlinová. Na své si přijdou i děti, kterým pořadatelé promítnou pohádku Řachanda.

V letním kině v Kravařích mohou lidé zaplatit jakoukoliv částku jako dobrovolné vstupné. „Výtěžek z promítání půjde celý na charitu. Takže se lidé nejen pobaví, ale udělají i dobrý skutek,“ dodala Lenka Kerlinová. Promítání zajišťuje společnost Kinematograf bratří Čadíků, která v létě objíždí Česko i Slovensko a promítá hlavně české filmy na veřejných prostranstvích.

V Háji ve Slezsku pořádají letní kina členové organizace Na okraji a dobrovolníci. „Naše letní kino funguje už osm let a zájem je tradičně velký. Na každé promítání přijde okolo tří set návštěvníků,“ řekl Libor Bálek z pořádající organizace.

Naposledy promítali v pátek 21. července v Dohnálkově parku film Dítě Bridget Jonesové. „Promítání plánujeme vždy spontánně, takže další termíny ještě nemáme doladěné. V průměru ale během prázdnin uvedeme pět filmů,“ sdělil Libor Bálek.

Dominika Sladká