Ceny předplatného zůstávají stejné a při odevzdávání přihlášky není nutné částku hned uhradit. U premiéry zůstává bonus v podobě sklenky vína o přestávce.

Opera uvede Nabucco, Čerta a Káču a podle diváckého výběru Lazebníka sevillského. Operetu zastoupí Netopýr a podle výběru diváků zpěvohra Perly panny Serafínky. Činohra nasadí hudební revui Sekretářky z Ostrožné, komedie Americký císař, Dalskabáty hříšná ves, dobrodružné Tři mušketýry a podle výběru diváků ještě komedii Rodina je základ státu.

Kromě klasického večerního předplatného divadlo připravilo i některé novinky. Základní řadu předplatného mimořádně doplní čtyři baletní díla v podání tanečního souboru z olomouckého divadla Louskáček, Tarzan král džungle, Frida a The Beatles & Queen. Vstupenky na ně budou k mání buď jednotlivě, nebo jako celek v divadelní pokladně.

K tradiční opavské Ceně Thálie přibude letos poprvé i Cena diváka. Anketní lístky získají diváci v pokladně divadla a do konce prázdnin do nich mohou napsat jméno umělce, který je ve Slezském divadle nejvíc oslovil. Kandidát, který získá většinu hlasů, bude zveřejněn spolu s novými laureáty Ceny Thálie 16. září před uvedením premiéry Sekretářek z Ostrožné.

Jeviště bude plné pohádek

Dětem jen to nejlepší. Pod tímto sloganem připravilo Slezské divadlo malým divákům nedělní schůzky s pohádkovými postavičkami.Celé předplatné přijde na 390 korun a jednotlivá vstupenka stojí 85 korun. Děti do tří let na klíně rodiče má vstup volný.

Co děti uvidí? První pohádkou s písničkami bude v neděli 2. září ve 14 hodin mimo předplatné představení O vlku a kůzlátkách. Na jevišti se rozvine příběh dvou chytrých kůzlátek Lupínka a Lízinky, které hladový vlk nabádá k otevření vrátek. Pro vidinu dobrého oběda dělá všechno, co po něm kůzlátka chtějí, ale neoklame je.

Zůstává venku do chvíle, kdy se domů vrací máma Koza a ta se s nežádoucím hostem už umí vypořádat. Pro majitele předplatného je tato pohádka zařazená na listopad.

Ani „přivezené" pohádky nezůstanou opavským dětem nic dlužné. Ostravská divadelní společnost Petra Bezruče v říjnu přiveze oblíbeného Maxipsa Fíka s jeho Ájou a dalšími kamarády. V prosinci bude vhodný čas na Zimní příhody včelích medvídků a jejich sousedů v podání pražského Divadla Krapet. Tarzan král džungle přijede v lednu mezi opavské děti z Olomouce.

Baletní pohádku, ve které nechybí napětí ani láska, jim představí děti z baletního studia olomouckého divadla s dospělými členy baletního souboru. Něžnou Sněhurku s trpaslíky přiveze v únoru Těšínské divadlo a pohádkovou sérii uzavře v březnu Malá čarodějnice.

Kouzelnická dívenka, které je teprve 127 let, je pořádná uličnice a moudrý havran má s dohledem nad ní spoustu práce. Její příhody dětem přiblíží herci šumperského divadla.