Činoherní soubor navíc dokončuje zkoušky na Moliérova Zdravého nemocného, který má premiéru 14. září. Před začátkem inscenace si převezme cenu Opavská Thálie činoherní a operní sólista vybraný odbornou porotou a umělec, vybraný přímo publikem na Cenu diváka.

Operní soubor si pro Opavany přichystal patnáctiminutovou ukázku z opery Madame Butterfly, která byla ve středu uvedena v prostorách nákupního centra Breda & Weinstein. Současně tím zahájí letošní sezonu Slezského divadla.

Všechny tři divadelní soubory zůstávají personálně beze změn a někteří umělci se budou opět angažovat i mimo divadelní prkna. Kromě už fungující Baletní školičky, vedené baletkami Nikolou Němcovou a Adélou Kvochovou, by měla začít i školička pro pěvecky nadané děti, vedené sólistkami Katarínou Jordou Kramolišovou a Terezou Kaveckou.

Oba tyto dětské soubory budou připravovány na některé inscenace, například na Mrazíka. „Chceme si v nich vychovat děti, které budou divadlo znát natolik dobře, že mohou být použitelné do našich titulů," vysvětluje záměr ředitel Jindřich Pasker.

Další plánovaná „školička" bude činoherní soubor dospělých pod vedením Jakuba Stránského. „Mým zatím nesplněným snem je nacvičit inscenaci s účastí všech tří uvedených zájmových skupin balet, zpěv i činohra," říká Jindřich Pasker. S finančním rozpočtem se divadlo letos vypořádává s dodržováním zavedených opatření.