Tak jako například ještě ve středu na dvou podobných sloupech nedaleko Obecního domu v Opavě. Vše je součástí akce s názvem Guerilla poetring. V jejím rámci lidé po celé republice ukrývají a vylepují na různých místech v ulicích měst básně. Ty si poté může kdokoli z kolemjdoucích přečíst, ale třeba i vzít s sebou domů.

Dle organizátorů akce je totiž spousta básníků, kteří ještě třeba ani nikde nepublikovali a netouží po komerčním úspěchu, ale chtějí se se světem podělit o své myšlenky. Průměrný člověk si pak navíc doma jen málokdy sedne a vezme do ruky báseň.

Tímto veřejným a všem přístupným způsobem se ale poezie dostane ke komukoli, a to ať už na ni narazí náhodně či cíleně.

První Guerilla poetring proběhl v červnu při festivalu v ulicích v rámci Colours of Ostrava. Od té doby se konal už několikrát a rozšířil se do celé republiky. Do akce už se zapojili i lidé a básníci z Olomouce, Brna, Prahy, Jeseníku, Frýdku-Místku, Uherského Hradiště, Police u Valašského Meziříčí, Liberce, Uherského Brodu, Valašského Meziříčí a právě i Opavy.

Celá iniciativa už ale překročila i hranice republiky a dokonce oceánu, když se básně v ulicích objevily také v Lawrence v severoamerickém Kansasu.

Zapojit se může doslova kdokoli. Podmínka je, aby se básně neumísťovaly způsobem, který by mohl poničit cizí majetek, aby byl každý příspěvek doplněný papírkem se vzkazem ve smyslu „báseň pro tebe", „báseň pro radost" nebo třeba „odnes si báseň". A dole poté dodat odkaz na facebookové stránky Guerilla poetring, přes které se vše organizuje.