I když se návštěvníci museli smířit s koncepcí koncertu „pro sedící", odměnou jim bylo vystoupení opavských Munroe nebo miláčka hradeckého publika Marie Puttnerové, která ale nezpívala ve formaci Půljablkoň. V sobotu na zámku představila vlastní kapelu Kein Art Ensemble.

Skupina Ladě patří k tomu nejlepšímu, co na hudební scéně z Opavy vzešlo a to také muzikanti v čele s Michaelem Kubesou potvrdili. Na pódiu Ladě také pokřtili LP Lešť. Deska, která již vyšla na CD, patří k nejlepším albovým počinům tohoto roku.

Posluchači čekali po Ladě další kvalitní zážitek. Oficiální část programu totiž uzavřeli slovenští Longital, tedy kapela, která si v minulosti prošla experimentálním obdobím a na hradeckém zámku nabídla precizně zvládnutý alternativní rock.

„Kapely byly nadšené jak z publika, tak ze zámeckého prostředí. Lidí bylo také dost a ohlasy máme pozitivní," shrnul akci její organizátor Václav Müller. Po celou dobu se o žaludky hostů staral personál gastrostage Krmelec, která získala věhlas například na festivalu Pelhřimovy.

Po kapelách nastoupila cimbálová muzika Kubalovci, která bavila hosty až do konce akce.