Nová deska má představit kapelu v ještě silnější formě než dříve. To, co dělá Ladě Laděmi, to tam určitě zůstane. Posluchač tedy na nové desce nalezne syrové písně s propracovanou stavbou a silnými texty zpěváka a básníka Michaela Kubesy interpretované jeho typickým chraplákem.

Právě Kubesův „waitsovský" hlasový projev společně s výkonem vynikající kapely v čele s talentovaným kytaristou Petrem Uvirou, byla kombinace, která před čtyřmi lety oslovila nejen klubové publikum, ale i hudební publicisty.

„Na nové nahrávce přicházíme s citelnějšími příběhy. Jedna z rovin, která se nese celým albem, je nabídka k úvaze. To, co máte rádi, to, co děláte, je skutečně vaše vnitřní rozhodnuti, anebo jste to dostali jako trend, který byste měli ctít," říká zpěvák Michael Kubesa.

Kolekce jedenácti skladeb má daleko k muzice, která má působit prvoplánově líbivě. Písně jsou něžné, syrové, plaché i sprosté, ale hlavně autentické a nečekaně návykové. Kapela, ve které kromě Kubesy a Uviry excelují ještě bubeník Patrik Benek, baskytarista Jiří Pater a perkusista Víťa Halška, jim dala navíc originální zvuk.

Stylově Ladě na albu Lešť podtrhují rockové písničkářství, ale zároveň jsou kapelou, která žánry a formu písničky posunuje dál a dává jim punc originality a osobitosti. Důležitou součástí jsou syrové texty, které mají na novém albu čtyři hlavní tematické zdroje.

„Většinou odráží nekonečnou lidskou chamtivost a lačnost po blahobytu nebo věčný souboj vědomí a podvědomí a ubohost toho, kdo tuto dualitu popírá. Dále vždy pro mne bude zcela šokující zprávou o lidech a jejich náklonnosti k násilí.

Čtvrtým tématem je sex, který je možná to poslední, kde se většinou nepředstírá. A to je pro mne v tom to nádherné. Nepředstírání. Opravdovost. A píseň je jedinečná možnost, jak se svléci donaha, vyzvonit na sebe i to, co nevíte," dodává Kubesa, který nedávno debutoval jako básník sbírkou Liché kraje.

Vydání alba Lešť podpoří turné po českých a moravských klubech, které začíná 18. 3 ve Vsetíně. Termín pražského křtu je stanoven na 20.3., v Ostravě 25.3. Brně 26.3. a domovské Opavě na 3.4. a 4.4.