CineStar v měsíci únoru navštívilo celkem 12 540 diváků. Z toho celých 6 820 lidí navštívilo filmové Babovřesky. A to za pouhých čtrnáct dní.

Tato letní komedie je často přirovnávána k Troškově triologii Slunce, seno. Příběh začíná, když se do jihočeské vesnice Babovřesky nastěhuje nový farář. Zdejší pobožné ženy ale mají zjistit, že je mu teprve třicet let a je sportovně oděn, což v nich samozřejmě nezbudí důvěru. Ve filmu se objeví Lukáš Langmajer, Veronika Žilková, Jana Synková nebo Lucie Vondráčková.

Druhé místo v přízni opavských diváků obsadil dobrodružný western Nespoutaný Django, pod kterého se podepsal Quentin Tarantino. Ten lidé ocenili na CSFD na rozdíl od Babovřesek vysokými devadesáti procenty. Co se ale návštěvnosti týče, tak na něj oproti preferovaným Babovřeskám přišlo v únoru „pouhých" 927 diváků.

„Dětským nejúspěšnějším filmem se stal Snížek, bílý kožíšek, který vidělo 634 diváků, na druhém místě se umístil dětský film Čtyřlístek ve službách krále, který za dva vysílací dny vidělo 382 diváků," prozradila generální manažerka opavského multikina CineStar Karla Fučíková.

Co Opavany táhlo od začátku nového roku do kina absolutně nejvíc? Právě Babovřesky (6 820 diváků), které následoval již zmíněný Django (2 062 diváků). Pomyslný bronz obsadil filmový muzikál Bídnici (1 944 diváků).