Promítání začne ve 20 hodin. Právě režisér Štěpán Kopečný odpovídal na otázky týkající se nejen nového díla.

Co je hlavní myšlenkou vašeho nového filmu a o čem vlastně pojednává?

Jak už název napovídá, 11pm vypráví příběh jednoho večera. Ve filmu se objevuje pět hlavních postav, a to prostopášnice, feťák, herečka z povolání, mafián a jeho snoubenka. Příběh je rozdělen do kapitol a právě onen titul 11pm je klíčovým časem, ve kterém se naši hrdinové setkávají poté, co jsou jejich cesty jedním večerem neočekávaně prolínány.

Ačkoliv jsou hlavní charaktery vcelku klišé výběr, bylo mým záměrem dostat je v příběhu do nepravděpodobných situací.

Jedná se o studentský počin, je tedy logické, že v něm uvidíme převážně mladé lidi z Opavska. Jak probíhalo vybírání herců?

Herce do filmu jsem vybral z řad svých přátel a známých. Šlo mi především o to, aby pro ně jejich role byla nějakým způsobem přitažlivá, aby se v ní našli a nemuseli vařit z vody. To se vcelku vydařilo a třeba Magda Fajtová nebo Karolína Kuňáková, které se o herectví zajímají, předvedly vážně slušné výkony.

Zhodnotil byste s odstupem času práci na 11pm jako pohodovou nebo se během natáčení vyskytly i nějaké problémy?

Na každém natáčení se objevilo minimálně 257 problémů! Počínaje krátkou prodlužovačkou a konče absencí hlavního herce. Většinou jsme přetáhli alespoň o hodinu. Pro všechny včetně mě to však byly zcela nové zkušenosti, jako třeba natáčení v trafice, Jamu či s policejním autem. A myslím, že jsme je zvládli celkem pohodově.

Nejedná se o váš zcela první filmový počin. Můžete zmínit, co dalšího jste v minulosti natočil?

Krom pár začátečnických pokusů to byly tři filmy, o kterých bych se rád zmínil. V roce 2010 jsem pro opavskou Tevu natočil patnáctiminutový snímek, kde vtipné scénky shrnovaly základní hygienické předpisy pro zaměstnance. Poté přišly dva mírně absurdní krátkometrážní hudební filmy. Hrdinové snímku Rada brouzdají noční Opavou na kolečkových židlích, zatímco v All In sehrajou strhující partičku pokeru.

Máte v plánu ve filmově tvorbě pokračovat? Kam se například chystáte na školu?

Určitě mám v plánu se filmu věnovat. Chtěl bych se hlásit na FAMU a také do Zlína či do Písku. Zkusím se porozhlédnout i za hranice a uvidím, jak to dopadne a kam se dostanu. Úplně přesnou představu ještě nemám.

Vojtěch Tkáč