Jestliže se v pondělí 4. června od 20 hodin dostanete na Bombův koncert, připravte se hlavně a především na pořádnou show. „Jeho vystoupení jsou nezapomenutelná," popisoval právě Michal Hrabovský a pokračoval v zodpovídání dalších otázek.

V Jamu se představí Adam Bomb. Můžete nějakým způsobem charakterizovat, na co se mohou návštěvníci těšit?

Adam se svou partou hraje mix typického osmdesátkového glam rocku, ale s rock'n'rolovou energií, která nenechá sedět u baru ani ty, kteří se narodili v devadesátých letech.

Adam Bomb se stal legendou. Čím je podle vás tento hudebník natolik výjimečný?

Pověst ho předchází nejen tím, s kolika zajímavými rockery přišel do styku. Ať už s Eddiem Van Halenem, který ho učil na kytaru, nebo tím, že málem dostal post kytaristy v Kiss. Hlavně ho ale nejde přehlédnout, natož na něj zapomenout.

Pokud se nepletu, Adam Bomb nevystoupí v Opavě poprvé. Jaké byly ohlasy na jeho minulé koncerty?

Adam je jednou z našich zahraničních stálic a v Jamu zahraje už minimálně počtvrté a pokaždé s sebou návštěvníci z minula nabalí spoustu nových lidí, takže budeme rádi, jestli se tentokrát vůbec vejdeme.

Myslíte si, že lze tohoto kytaristu srovnávat s takovými veličinami, jako byl například Jimi Hendrix?

Jimi udělal sice trošku větší díru do světa, ale ve svém bláznovství i hře na kytaru jsou si rovni.

Jak je složité dostat takového renomovaného světového muzikanta zrovna do Opavy?

Kupodivu to tak složité není. Je to však i tím, že se zde předtím Adamovi líbilo a informuje nás o svých turné, takže jsme ho stáhli kromě Opavy i do Ostravy do klubu Barrák, kde vystoupí o den dříve.

Jedná se, řekněme, o jednoho z nejkvalitnějších hudebníků, kteří kdy Jam navštívili? Na kterou návštěvu jste v Jamu vůbec nejvíce pyšní?

Určitě to je jeden z nejlepších hudebníků, kteří tady hráli. Počtvrté k nám pro velký úspěch zavítá letos třeba i anglická skupina Djevara a nejslavnější kapelou vůbec v Jamu byli asi kanadští punkoví dudáci The Real Mckenzies.

Kdo je Adam Bomb?

Jedná se o významného amerického kytaristu a zpěváka, který je v současnosti považován za klubovou legendu. Hudební kariéra Adama Bomba de facto odstartovala v jeho čtrnácti letech. Někdy okolo roku 1979, kdy s Geoffem Tatem založil skupinu Tyrant. Velkým krokem kupředu pro něj ale znamenalo seznámení s Eddiem Van Halenem, který mu také dal několik důležitých lekcí na kytaru.

Adam Bomb stoupal vzhůru a o dva roky později si střihl i tři skladby s kapelou Kiss. Následně se přestěhoval do Hollywoodu. V jednom domě zkoušel společně s Izzy Stradlinem z kapely Guns n' Roses. Netrvalo dlouho a Adam Bomb se dal na sólovou dráhu. Natočil celkem čtrnáct alb a spolupracoval hned s několika velikány světové hudby. Jmenujme například swingového krále Chucka Berryho nebo baskytaristu Led Zeppelin Johna Paula Jonese.

Koncerty Adama Bomba jsou rock'n'rollovou show se vším všudy. Nechybí dokonce ani pyrotechnické efekty. Fenomenální kytarista nyní jede evropské turné. Vystupuje s baskytaristou Paulem Del Bellem a bubenicí Violet The Cannibal.