V Matičním domě uvede v 18 hodin zvukovou performanci z cyklu Pohyby, zvuky, prostory. Koncert experimentální hudby Héctora Reye mapuje současnou mezinárodní improvizační a elektronickou scénu.

Protagonista pochází ze Španělska a žije v Berlíně, kde se věnuje sochařství a improvizované hudbě. Sochy vystavoval skupinově i sólově v amerických, finských a španělských galeriích, granty a rezidenční pobyty získal mimo jiné na Aaltově univerzitě v Helsinkách a School of Visual Arts v New Yorku.

K improvizované hudbě přistupuje jako k svým způsobem skulpturálnímu procesu. Vystupoval sólově nebo ve spolupráci s významnými hudebníky, výtvarnými umělci nebo s experimentálními tanečníky. Vede label Nueni Recs a každý měsíc pořádá poslechové večery gramodesek, nazývané Murrunmaldiak.

V 19 hodin se návštěvníci zúčastní křtu publikace XXBK s hudebním překvapením.

V neděli 21. února přivede Bludný kámen do Matičního domu litevského saxofonistu Liudase Mockūnase. Jeho koncert, který bývá pokaždé velkým hudebním zážitkem, začíná od 19 hodin. Liudas Mockūnas nástroj dokonale ovládá a jeho hra se pohybuje na hranici jazzu, volné improvizace a soudobé vážné hudby.

Svou hru naplňuje nebývalou expresivitou mohutné tóny v neuvěřitelném rytmu vyvolávají v posluchačích dojem více nástrojů, než vidí. Jsou střídané tichými pasážemi.

Mockūnas je držitelem Dánské hudební ceny 2004, Jazzové ceny Vilniusu za rok 2006, ceny Unie litevských hudebníků Zlatý disk za rok 2008 a také držitelem Zlatého kříže pro nejlepšího litevského skladatele za rok 2011. Koncertuje po celém světě a vydává desky s předními světovými hudebníky.