Její westernový styl se částečně nese v duchu Broadwaye Kálmánovy doby.

Diváky zavede do roku 1920 v Arizoně na farmu dcery maďarského emigranta. Temperamentní dívka neřeší jen problémy s chodem farmy, ale též se svými vztahy ke kovbojům. Opavští diváci budou v republice první, kteří se dozvědí, jak všechno dopadlo.

Režii má Dominik Beneš, autorem scény je David Janošek a kostýmy navrhla Lenka Polášková. Pohybovou spolupráci má Martin Tomsa a orchestr povede Petr Šumník.

Titulní postavu vytvoří Lucie Hájková / Barbora Řeřichová, šerifem budou Zdeněk Kapl / Alexander Vovk, mexickým rančerem Lopezem se stane Dalibor Hrda, kovboje ztvární Roman Harok/ Juraj Nociar/ Milan Vlček, Zdeněk Kapl / Milan Vlček, Rudolf Medňanský/ Michael Skalický, Evžen Trupar a Andrej Kul’baga.

Podomní obchodnicí Nelly budou Barbora Čechová / Anna Začalová a mexickou tanečnicí Zdeňka Mervová / Kamila Srubková. V představení spoluúčinkuje orchestr, sbor a balet Slezského divadla.

Maďarský operetní skladatel Emmerich Kálmán využíval ve svých dílech čardášové motivy, které vhodně skloubil s vídeňskou operetní tradicí. K jeho nejznámějším operetám patří Hraběnka Marica, Čardášová princezna a Cirkusová princezna.

Vídeň pro židovský původ opustil v roce 1938 a odjel do Paříže, odkud zamířil do Ameriky a krátkou dobu žil i v Hollywoodu. Jeho první manželka Paula Dvorak zemřela a s druhou manželkou, ruskou emigrantkou Věrou Makinskou, se pro její nevěru v Americe rozvedl a později si ji znovu vzal. Jeho život tudíž operetu poněkud i trochu připomínal.

Po válce se Kálmánovi vrátili do Paříže, kde skladatel roku 1953 zemřel ve věku 71 let. Jeho poslední dílo Arizona Lady dokončil až syn Charles.