O čem vlastně bude pojednávat výstava Babylonská knihovna?

Výstava reaguje na stejnojmennou povídku Jorga Luise Bergese. Jedná se o krátký příběh, který popisuje absurditu velké fiktivní knihovny, jenž je tak „dokonale" seřazena, že je v ní velmi obtížné najít hledanou knihu.

Pokud správně rozumím, bude se jednat o výstavu kreseb, maleb, soch a instalací. Proč tedy název Babylonská knihovna?

Autor bude vytvářet instalaci na místě těsně před zahájením výstavy. Instalace bude obsahovat audiovizuální prvky, především projekce, a bude reagovat na výše uvedené literární dílo v omezených prostorách galerie. Jak napovídá průvodní obrázek na pozvánce, jedná se o aktuální pohled na instituci knihovny skrze nová média.

Autorem je Michal Pustějovský. O koho jde? Spolupracovala jste již někdy v minulosti s tímto umělcem?

Jedná se o studenta ateliéru nových médií AVU vedeného Markusem Huemerem. Výstava Babylonská knihovna je autorova první výstava v Galerii Cella.

Na co se mohou lidé těšit ve středu na vernisáži?

Vernisáže se osobně zúčastní autor, který také představí svou výstavu a tvorbu. Jinak vernisáž bude probíhat klasicky, tak jak jsou návštěvníci Galerie Cella zvyklí.

Babylonská knihovna je poslední výstavou, jež letos v Galerii Cella proběhne. Co zde čeká opavské příznivce umění v roce 2013?

Ano, jedná se o poslední letošní výstavu, další cyklus začne v lednu 2013 a snad neprozradím mnoho, když řeknu, že bychom chtěli tematicky „scelit" jednotlivé prezentované autory během roku. Opět se bude jednat o mladé začínající umělce, studenty a čerstvé absolventy uměleckých vysokých škol, kteří zapadají do konceptu Galerie Cella, jež propaguje progresivní umění a ráda provokuje; proto jsme pro příští rok zvolili téma Nahota, sex a pornografie.