Pražské Divadlo Bez zábradlí o hře říká: „V této bláznivé francouzské komedii platí, že „kdo jinému jámu kopá, sám do ní padá" a „kdo se směje naposled, ten se směje nejlíp." Proto si dejte pozor, než někoho prohlásíte za blbce a budete se chtít bavit na jeho účet. Může se vám stát, že blbcem zůstanete na posměch vy sám."

„Blbce k večeři hrajeme už 16 let, hrajeme ho rádi, proběhlo přes 500 repríz a pokaždé bylo vyprodáno," pochvaluje si herec Václav Vydra. Divadlo je pro něj povoláním, které ho živí, a zároveň také koníčkem: „Divadlo mi energii bere, ale ohlas diváků ji zase navrací. Baví mě a doufám, že bavit nepřestane, taková práce už by pak neměla cenu."

Na Opavsku hraje poměrně často, podle svých slov sem jezdí rád, má tu i pár kamarádů, „jen je to z Prahy trochu z ruky," říká. A na čem herec v současné době pracuje? „Každý den mám představení, pracuji na televizních projektech, komentuji pořad o vaření Prostřeno, televizi Barrandov uvádím spolu s Michalem Novotným zábavný pořad Vtip za stovku, výhledově pak plánuji seriál."

Na České televizi můžete Václava Vydru vidět v pořadu Máte mě!, zachycujícím překvapení i komplikace v soužití lidí a zvířat.

„Lístky na představení si lidé budou moci koupit i přímo na místě, v dolnobenešovském kulturním domě před představením," uvedl hlavní pořadatel Zbyněk Židek. Představení bude jistě stát za to, Blbec k večeři prý ctí francouzskou komediální školu, dovedně kupí ztřeštěné situace a utahuje si přitom z lidských nectností.

Michaela Sobotová