Netradiční pojetí filmové produkce mohou v sobotou poprvé zakusit i lidé v Opavě. Zatím se ví pouze to, že se děj bude točit kolem Balkánu.

„Diváci na této Cinema Royal zažijí opravdovou balkánskou divočinu. Návaly emocí a změny prostředí přesně tak, jak dokládá pohnutá nedávná historie balkánského poloostrova," informuje dramaturg Bezručovy Opavy Petr Rotrekl.

Formát zážitkového kina a happeningu v jednom slaví ve světě v současnosti velký úspěch.

„Na akci se však lze dostat pouze prostřednictvím registrace na www.cinemaroyal.cz, kde se dozvíte vše potřebné kde si zakoupit lístek, kam a v kolik hodin se dostavit, co si vzít na sebe více o tom, co se vlastně bude dít v rámci akce samotné, zjistíte až na místě," dodává mluvčí opavské radnice Roman Konečný.

Sobotní akce má dvojí začátek.

„Jeden na nádraží v Ostravě-Svinově od 19 hodin, kde bude pro diváky z Ostravy vypraven speciální vlak (v ceně vstupenky) a další začátek pro opavské publikum v 19.30 hodin na nádraží Opava-Západ. Nutno podotknout, že hlavní část programu začíná až v Opavě," upřesňuje Rotrekl.

Na akci je doporučen také dress code: podzim 91. „Vítány jsou třeba mokasíny, bílé ponožky, plísňáky, šustky, ledvinky nebo legíny. Čeká vás nevšední zážitek, prohlídka běžně přehlížených či nedostupných zákoutí, emoce, drama, hra i kultura," uzavírá Petr Rotrekl.