Jestliže máte rádi Sandru Bullock a Melissu McCarthy, do toho se vám zamlouvá tematika spojená s FBI a jste příznivci komedií, měli byste si zajít na Drsňačky. Příběh dvou mladých žen začíná, když je zvláštní agentka FBI Sarah Ashburn (Sandra Bullock) převelena do Bostonu, aby pomohla vyřešit případ tamní série brutálních vražd.

Jako parťák jí je ale na neštěstí přidělena bostonská policistka Shannon Mullins (Melissa McCarthy), která je jejím naprostým protipólem. Zatímco Sarah je inteligentní, ambiciózní chytrolínka, Shannon nejde pro ránu daleko. Přesto se musí spolu postavit bok po boku a čelit brutálnímu drogovému magnátovi.

„Nabitá akční komedie RED 2 je pokračováním celosvětově úspěšného filmu o bývalém agentovi CIA, který stále leží někomu v žaludku," láká distribuční text na další novinku v opavském multikině.

Ústřední postavou filmu je právě onen agent Frank Moses, který dává znova dohromady svůj svérázný tým elitních tajných agentů. Tentokrát se pustí na nebezpečnou cestu, která jej má dovést na stopu ztracené smrtící zbraně příští generace. Ta by totiž mohla změnit rozložení sil ve světě.

Spolu se svým týmem bude muset čelit nemilosrdným zabijákům, teroristům a mocichtivým vládním úředníkům.

Jak již bylo zmíněno, nový filmový týden udělá radost také dětem. Ty si mohou zajít na premiéru filmu Šmoulové 2, a to jak ve 2D formátu, tak ve 3D formátu. V pokračování úspěšného dětského animovaného filmu, který byl inspirován stejnojmenným seriálem, tentokrát zlý čaroděj Gargamel vytvoří pár nezbedných stvoření podobných právě Šmoulům. Dá jim název Neplechy.

Pak ale zjistí, že Neplechové nemají všemocnou kouzelnou šmoulí esenci, kterou mají pouze praví šmoulové. Tajemství, jak proměnit Neplechy v pravé Šmouly, zná jen Šmoulinka. Proto ji Gargamel unese do Paříže. O tom, že se ji její přátelé pokusí zachránit, snad ani nikdo nepochybuje.

Děti si ale na film mohou zajít také v rámci Dětské neděle dne 4. srpna. Bude na ně čekat dárek, welcome drink pro děti Maxi Bubble, malování na obličej, soutěže a také tombola o ceny. Po skončení projekce bude pro děti nachystána palačinka zdarma v kavárně Ka-Varna.