Distribuční text láká na to, že se tvůrcům podařilo zachytit obraz jednotlivých kandidátů tak, jak je nebylo možné poznat prostřednictvím zpravodajských médií. Filmařský štáb na tomto počinu intenzivně pracoval už od července minulého roku a měl zachytit boj o shromáždění podpisů až po finále prezidentské volby ve druhém kole.

Pokud ve vás ještě doznívá cesta za křeslem hlavy státu a chcete si ji připomenout, pak byste měli navštívit opavské multikino CineStar. Premiéra tohoto dokumentárního filmu bude již dnes, ve čtvrtek 21. března. Kromě prezidentského klání ještě kino představí premiéry Gambit, Spring breakers a Mama.

Gambit je komedie vzniklá z pera bratrů Coenů, která se točí okolo záměny uměleckých obrazů, a jednoho velkého loupežného plánu správce umělecké sbírky na jeho šéfa. V hlavních rolích se představí Cameron Diaz, Alan Rickman, Stanley Tucci nebo Colin Firth.

Film Spring breakers osloví spíše mladší generaci. Točí se totiž okolo party středoškolaček, které si užívají jarní prázdniny. Můžete se těšit na sexy kočky v bikinách a lyžařských kuklách, které jsou posilněné alkoholem i drogami a rozjíždí pořádnou jízdu. Středoškolačky ztvární například Selena Gomez nebo Vanessa Hudgens.

Z kina naopak tento týden zmizí dětský film Snížek, bílý kožíšek, Terapie láskou a Jeníček a Mařenka: Lovci čarodějnic.