Přijít se podívat můžete například na snímek Liberace!, což je životopisný film o slavném pianistovi a baviči Valentinovi Liberacem.

Příběh se začne rozbíhat, když si roku 1977 Liberace najme mladého, teprve šestnáctiletého řidiče Scotta Thorstona. „Scott je okouzlen Liberaceho pompézním světem, opulentní vilou i jeho extravagantním stylem a záhy spolu prožijí tajnou milostnou aféru, která se rozvine ve vážný vztah," láká na snímek distribuční text.

Divák tak může pozorovat vášnivý, nelehký a dramatický vztah obou mužů v době, kdy bylo zcela absurdní, aby se celebrity přiznávaly k homosexualitě. Veřejnosti slavný pianista ale netají jen svou orientaci, ale také onemocnění AIDS, na které deset let po setkání se Scottem umírá.

Další novinkou tohoto týdne je R.I.P.D.-URNA: Útvar Rozhodně Neživých, na který si můžete zajít ve 2D i 3D. Jedná se o komediální akční fantasy.

Když ještě Nick Walker žil, byl sakra dobrý detektiv. Jednoho dne mu ale nepomůže ani neprůstřelná vesta. Jestliže se domníval, že půjde na onen svět, škaredě se pletl. Místo toho je naverbován do URNA, Útvaru rozhodně neživých agentů. Ti mají za úkol na Zemi chránit živé před mrtvými padouchy, kteří ji nechtějí ani za nic opustit. Vše se zkomplikuje, když se ji rozhodnou ovládnout.

Poslední premiérou pro blízké dny je White House Down. Jak už název vypovídá, celé drama se bude odehrávat v Bílém domě. Ve špalíru turistů, kteří zde přišli na prohlídku, je i policista John Cale se svou dcerou. Při prohlídce však nastane zvrat a John Cale nebude muset zachránit jen svůj život, ale také dceřin a samotného prezidenta.

Některé snímky mají premiéru, některé končí. Mezi ty, na které už se nově od tohoto týdne nepodíváte, patří Osamělý jezdec s titulky, Jako malí kluci, Pacifik Rim Útok na zemi v 3D formátu a s titulky a Podfukáři.