Pro milovníky hororového žánru multikino dnes uvede již čtvrtý díl filmu Paranormal Activity s podtitulem Prokletí. Tentokrát se příběh točí okolo absolventa střední školy Jesse, který se během prázdnin nudí a nemůže si najít žádnou smysluplnou aktivitu.

Když v tom uslyší podivný zvuk z větrací šachty z bytu pod ním. S kamarádem se dohodnou byt prozkoumat prostřednictvím videokamery, kterou šachtou pošlou. Ta zaznamená děsivý rituál, během kterého obyvatelka bytu zemře nepřirozenou cestou. Zvědavost zvítězí nad strachem, a přestože by jej měli odradit policejní pásky, mladík se do bytu vydá na průzkum. Z něj si odnese ošklivé kousnutí, po kterém už jeho život nebude nikdy jako dřív…

Další filmovou novinkou je akční válečné drama Na život a na smrt. V něm se divák seznámí s členy zvláštních amerických jednotek Navy SEALs, kteří jsou nejlepší vojáci na světě.

Jejich situace se začne komplikovat v noci ze 27. na 28. června roku 2005. Čtyři členové elitní jednotky jsou vysazeni v afgánských horách, aby na nedaleké základně Tálibánců zneškodnili jednoho z jejich pohlavárů a blízkého přítele Usámy bin Ládina. Problém ale nastává, když potkají místního mladého pastevce. Řeší morální dilema, jestli jej na místě zabít, nebo pustit a riskovat vyzrazení. Bohužel se rozhodnou pro druhou možnost, což se jim vzápětí vymstí.

Nejrozporuplnějšími filmy tohoto týdne bude bezpochyby Nymfomanka I a Nymfomanka II. Oba snímky má na svědomí slavný a současně kontroverzní dánský režisér Lars von Trier.

Podle dosud zveřejněných recenzí by se mělo jednat o téměř čtyřhodinový chytrý film o sexu. Lars von Trier snímek přitom rozdělil do osmi kapitol, v nichž nešetří rozmanitými paralelami. Různé aspekty sexu přirovnává k Bachově hudbě, rybaření či historii církví.

Poslední novinkou je český film Jiřího Vejdělka Něžné vlny. V něm se diváci vrátí zpět do roku 1989, aby se spolu s hlavním hrdinou Vojtou octli v tak trochu praštěné rodině dvou ambiciózních rodičů. Hlavního protagonistu více než jejich ambice ale zajímá spolužačka Ela, okouzlující akvabela, která má v listopadu odjet do Paříže a navždy tak zmizet za železnou oponou.