Možná si ještě vzpomínáte na klip Měl bych tě sejmout z roku 2004, v němž se členové Cocotte Minute chopili smetáků a před kamerou s tímto náčiním předváděli neuvěřitelné kreace. Právě tato píseň odstartovala zářnou kariéru známé crossoverové kapely.

„Ano, tato skladba načala naši intergalaktickou Cococariéru. Ale přiznejme si, že jakákoliv jiná naše skladba by ji nastartovala úplně stejně. Vlivné hudební dramaturgy jsme podplatili tak mocně, že jsme to mohli klidně zdrtit i přidřenou cirkulárkou,“ vysvětlil hned na úvod Martin Zeller.

Frontmana CM jsme požádali také o to, aby se pokusil srovnat dobu začátků skupiny se současností, kdy už jsou Cocotte Minute provařenou kapelou. „V mém případě je to tak deset kilo, 500 tisíc červených marlborek a padesátka bazén fernetu citrus v případě každého z nás. Takže jsme si vlastně už vychlastali středně velký plavečák,“ pokračoval.

Zeller moderoval Pomeranč

Když hovoříme o Cocotte Minute, byla by chyba se nezmínit o dobrých vztazích s opavskou kapelou KOFE-IN. Nedávno si to dokonce do souboru Jana Kunzeho namířil bývalý člen CM Daniel Herrmann. Martin Zeller se o tomto přátelství vyjádřil s určitou nadsázkou.

„Vzhledem k tomu, že Jan Kunze je zároveň promotérem našeho opavského koncertu a tedy sedí na našem honoráři, nelze říct nic jiného, než že KOFE-IN obdivujeme, čteme a kupujeme ve velkém Honzovy knihy a máme jejich plakáty vytapetována naše skromná obydlí,“ záměrně přeháněl na adresu spřátelené kapely Cocotte Minute.

Postava Martina Zellera se neodmyslitelně pojí s hudebním pořadem Pomeranč, který vysílala Česká televize. Nějaký ten rok už ovšem neběží. Stejně jako třeba Noc s Andělem. Fanoušci kvalitní muziky se proto musí cítit tak trochu ochuzeni. „Pokud ovšem diváci nepochopili toto strašlivé pohrdání hardcorem, měli vzít Kavčí hory útokem. Já jsem to tam vypálit šel, ale byl jsem zadržen na vrátnici, protože má průkazka byla propadlá,“ vysvětloval.

Milované opavské publikum

Frontmana Cocotte Minute jsme se ptali, jak bude opavský koncert vypadat. „Čeká je konec (zatím) nejlepšího turné (zatím) nejlepší sadofolkové skupiny světa. A samozřejmě s ranním rozbřeskem i konec tohoto světa. Ovšem tu poslední noc prožijeme všichni dohromady utopeni v dekadenci a karibském rumu,“ popisoval Martin Zeller.

Kapela v Opavě vystoupila celkem třikrát a vždy se jí ve slezské metropoli velice líbilo: „Místní publikum milujeme a víme, že ono miluje nás. Snad jenom poprosím osobu vystupující pod jménem Bohdan z Opavy, aby mi už přestala posílat své akty.“

Vystoupení CM je naplánováno na sobotu 31. března do Klubu Art. Začíná se ve 20 hodin.

Petr Dušek