Jiří Siostrzonek bude dnes, ve středu 22. dubna v klubu Art od 18 hodin besedovat O posledních věcech člověka. Téma umírání, smrt i truchlení s ním budou rozebírat pracovnice Palackého univerzity Olomouc Naděžda Špatenková a odborný pracovník Jihočeského muzea František Krejča.

Čtvrtek přinese do klubu Art Rituály smrti koloběh životů a smrtí v různých kulturách světa. Přítomným je od 18 hodin přiblíží Helena Heroldová a Kateřina Klápšťová z Náprstkova muzea. V pátek zazní v klubu Art od 20 hodin koncert Lenky Dusilové a kapely Baromantika s názvem V hodině smrti.

Lenka Dusilová vystupovala se skupinami Lucie a Čechomor a je šestinásobnou držitelkou sošky Anděla. Skupina Baromantika působí od roku 2010 jako pražská indie pop kapela a vydala už dvě alba i jedno DVD/CD.

Hudba, poesie a balet o životě a smrti

Festival Další břehy pokračuje v neděli 26. dubna od 15 hodin loučením se skupinou Děsně Fajn.

Kdo chce zapalovat, musí nejdřív shořet a smuteční hosté se sejdou před výstavní budovou Slezského zemského muzea, aby se zúčastnili karové sešlosti. Květinové dary jsou s díky odmítány.

V klubu Art začíná v 18 hodin pořad J. H. Krchovský a Krch off band. Návštěvníci zažijí smrtící kombinaci poesie a hudby v podání dekadentního básníka moderní české literatury, jehož verše už zhudebnily mnohé známé kapely.

Za zády bude mít čtyři kamarády z řad undergroundových hudebníků.

Festivalový maratón doběhne do cíle ve středu 29. dubna. Krásnou tečku za ním udělá slavný příběh veronských milenců, tentokrát zatančený. Na jevišti Slezského divadla se od 19 hodin potká Julie s Romeem, zamilují se do sebe a společně i zemřou na hudbu Sergeje Prokofjeva.

Jejich příběh budou diváci sledovat v podání baletního souboru Moravského divadla Olomouc.