Představí se alternativní The Pooh z Kaplic, frýdecko-místecká indierocková banda Downbelow a sebevědomá rock'n'rollová kapela Dead Pope's Company, jež přijede ze Šumperka. Na naše otázky odpovídal zpěvák a baskytarista kapely Dead Pope's Company jménem Samuel Mondial.

Už jste někdy předtím hráli v Opavě? Co máte na pátek připraveno?

V Opavě jsme hráli jako úplně nová kapela před několika lety v nějakém malém klubu, kde bylo asi deset lidí, takže to spíš bereme jako premiéru a těšíme se do Klubu Art. Jestli nás někdo ještě neviděl, tak by měl rozhodně přijít. Určitě přijďte, pokud máte rádi rock'n'roll, zábavu a umíte se pořádně odvázat!

Dalším důvodem je také druhá kapela The Pooh, která hraje skvělý stoner rock. Dělali předskokany například Green Day na jejich pražském koncertě.

Na kontě máte prozatím jen jedno album. Chystá se další?

Právě v těchto dnech vše řešíme. Domlouváme studio, producenta a sponzory. Je to samozřejmě nákladná záležitost. Letos na jaře jsme vydali singl 3.6.5., ke kterému máme zbrusu nový videoklip. Ten vznikal v pražském klubu Chapeau Rouge za pomocí fanoušků. Ti točili koncert na telefony a foťáky. Záběry nám pak poslali a my z nich udělali klip. Je to celkem vtipné, doufáme, že se to bude líbit.

Žánr, který hrajete, tedy garážový rock'n'roll, není v Česku bohužel moc zastoupen. Myslíte si, že je to nevýhoda, nebo výhoda, protože jste v podstatě originální?

V podstatě originální vůbec nejsme a jako výhodu svůj styl asi taky nepovažujeme, protože pro pořadatele je většinou těžké připojit k nám podobnou kapelu. Každopádně to není úplně tak ani garážový rock'n'roll, jelikož spousta prvků vychází z jiných žánrů i třeba z diska nebo punku. My tomu říkáme High Class Rock'n'Roll, a to i kvůli naší vizuální stránce.

Ve vaší písni Disco je zřejmé, že tento styl nenávidíte. Je to pravda? Proč tomu tak je?

Pravda to není, my jsme samozřejmě otevření různým žánrům a baví nás spousta věcí. Je nás v kapele pět, což znamená pět různých názorů a vytříbených stylů! Song Disco spíše poukazuje na nevkus českých rádií a tím pádem i na lidí, kteří je poslouchají. Nechceme, aby všichni poslouchali rock'n'roll, ale nejde nám do hlavy, jak můžou lidi celý týden poslouchat odrhovačky z komerčních rádií a završit to páteční návštěvou diskotéky, kde jim ,,DJ'' pouští to samé.

Jaké má kapela Dead Pope's Company plány do budoucna?

Nahrát nejlepší desku na světě a procestovat zbytek zeměkoule! Zatím jsme stihli jen Česko, Slovensko, Maďarsko, Rumunsko, Polsko, Itálii, Slovinsko, Chorvatsko a Japonsko, takže toho pořád dost zbývá.

Vojtěch Tkáč