Podle frontmana Rudeeho je každý koncert Degradace jedinečný. „Pokaždé hrajeme jiný playlist, takže ještě nikdo ani neví, které songy přesně zazní. Lidi se mají každopádně na co těšit," vysvětluje.

Právě Rudee nahradil za mikrofonem bývalého zpěváka Sidneyho, který před dvěma lety z této skupiny odešel. To už je však dávná minulost a Degradace funguje na sto procent dál! „Nynější sestava je vynikající. A jestli to vzali fanoušci? Myslím že ano. Pokud to jsou skuteční fanoušci, tak s nynější sestavou určitě problém nemají," říká Rudee.

Nový hororový videoklip Degradace

Před několika dny Degradace zveřejnila zbrusu novou píseň a videoklip nesoucí název Horror show. Všem fanouškům této ostravské punk'n'rollové kapely se jistě líbí, málokdo z nich však ví, že měl klip původně vypadat úplně jinak. „Mělo se to odehrávat v hororovém hotelu, kde by se děly různé situace v jednotlivých pokojích a hotelový host by z toho pomalu šílel," sdělil frontman Rudee a následně pokračoval: „Nicméně asi týden před stanoveným datem, kdy jsme měli točit, nám bylo oznámeno, že na místě, které jsme měli vybrané, natáčení probíhat nemůže."

Nakonec ale všechno dobře dopadlo a s výsledkem mohou být členové Degradace rozhodně spokojení. Hororový hotel vyměnili za blázinec a narychlo napsali nový scénář. Tento videoklip můžete zhlédnout na oficiálních stránkách Degradace.

Alkoholová prohibice se jich nedotýká

U kapely, jako je Degradace, by se dalo čekat, že se stejně jako jejich pražští kolegové The Fialky řídí heslem Punk, sex, pivo nebo podobně. Mají na to však zcela jiný pohled a z alkoholové prohibice si těžkou hlavu nedělají. „Určitě se nějakým heslem neřídíme. Prohibice se mě zatím nějak nedotýká. Pivo pořád teče, takže fajn," vtipkuje Rudee.

Po pestrém létě u Degradace, kdy mimo jiné vystoupili také na festivalu Pod parou s legendárními punkrockovými kapelami Misfits a Dead Kennedys, jejich dlouhodobým plánem do budoucna zůstává hlavně hodně koncertovat a dokončit novou desku. Opavský Music Club 13 v pátek rozhodně zažije koncert, jaký už dlouho nezažil!

Vojtěch Tkáč