Obklopený operními pěvci i činoherci vnese do hlediště romantiku rodokapsů s perfektním nadhledem. Jeho pomocnicí bude něžná Winnifred a protivníky zlotřilý Hogofogo i barová zpěvačka Tornádo Lou.

Joe její vášnivé city odmítl, aniž by tušil, že zhrzená žena může být nebezpečnější než peklo. Odhalené příbuzenské vztahy řeší nakonec stručným a současně výstižným názorem: lotr nebo hrdina, však jsme jedna rodina. Z oblíbeného díla vystupuje Brdečkův jedinečný cit pro nadsázku, vtip, jazyk i šlágry, které už mezi lidmi víceméně zdomácněly.

Režie drsných protagonistů v ještě drsnějším prostředí se ujal Dominik Beneš. Sladkou Winnifred ztvární Tereza Kavecká v alternaci s Terezou Bartošovou a Joem se stanou Roman Harok s Vratislavem Běčákem. Desperátem Horácem alias Hogemfogem bude nebezpečně vyhlížející Martin Valouch a arizonskou pěnici v baru, kde houstne dým, představí Katarína Jorda Kramolišová, Šárka Vykydalová a hostující Hana Fialová.

Další figurky Divokého západu zpodobní činoherci Martin Táborský, Michal Stalmach a Jakub Stránský, operní sólisté Zdeněk Kapl a Alexandr Vovk. Hřivnou do banku přispěje divadelní orchestr, sbor a balet. Choreografii vytvořila Kristýna Martinovská, scénu a kostýmy navrhla Zuzana Přidalová.

Autor Jiří Brdečka patří k legendám československého filmu. Rodák z Hranic na Moravě působil pod hlavičkou Československého státního filmu od roku 1949 jako scénárista, dramaturg a režisér. Podepsaný je například pod filmy Až přijde kocour, Vlčí jáma, Adéla ještě nevečeřela nebo Tajemství hradu v Karpatech i pod scénáři k filmům Princ a Večernice, Obušku, z pytle ven nebo Byl jednou jeden král.

Limonádového Joeho přepsal do divadelního scénáře v roce 1955 a Oldřich Lipský podle něj natočil v roce 1964 film. Autory hudby jsou Jan Rychlík a Vlastimil Hála. Režisér Dominik Beneš je Opavan. Absolvoval operní režii na DAMU a v pražském Národním divadle debutoval režií dvou krátkých oper Stravinského Slavíkem a Čajkovského Jolantou. Ve Slezském divadle pracuje poprvé.