Trei pochází z Nového Zélandu. Žánru drum and bass se věnuje poměrně dlouhou dobu. Dá se říci, že své umění dotáhl k dokonalosti. Zařazení mezi dýdžeje a producenty světové úrovně si bezpochyby zaslouží.

„Trei momentálně vyráží na evropskou tour u příležitosti vydání nového alba. Vydává hudbu na světově uznávaných labelech a spolupracuje při tvorbě s producenty z celého světa," upozornil majitel Depa Michael Žídek a vzápětí ještě připojil několik postřehů: „V žebříčcích prodejnosti jsou jeho skladby často k vidění v první desítce. Vystupuje na velkých festivalech po celém světě."

Akce s názvem Cirkus se ve slezské metropoli už stačila stát poměrně známou. Návštěvníci vědí, že zde pravidelně narazí na kvalitní hudbu. „Party Cirkus jako jedna z mála přináší do Opavy d'n'b producenty a dýdžeje ze zahraničí. Za poslední rok je to dokonce jediná akce, na níž máte možnost vidět a slyšet producenty a dýdžeje světové úrovně," pokračoval. Na ty, kdo do Depa zavítají, čeká grafický laser, kvalitní zvukový systém a třeba i videoprojekce.

Už to není takový underground

Michael Žídek je mimochodem také DJ, a proto jsme se ho zeptali, jak to s drum and bass v Opavě, respektive v České republice vlastně je. Spousta lidí má tento styl zafixovaný jako těžký underground. „Drum and bass už dávno není takový underground jako dříve. Můžete ho slýchávat v rádiích, reklamách v televizi nebo jako podkres téměř čehokoliv. V naší republice se d'n'b určitě daří," vysvětloval majitel Clubu Depo a dodal: „V Opavě je populární poměrně dost, a proto se snažíme fanouškům tohoto hudebního stylu jednou za čas udělat radost právě tím, že pro ně uspořádáme podobnou party s headlinerem ze zahraničí."

I když se Trei řadí mezi světovou špičku, jeho země původu Nový Zéland není Mekkou této hudby. „Mekkou je rozhodně Anglie, odkud také pochází jedni z nejlepších producentů a nejznámější d'n'b labely."

Depo oslavilo první narozeniny

A aby toho nebylo málo, opavské Depo před nedávnem oslavilo první narozeniny. Přesně 2. března tomu byl rok, co ho Michael Žídek otevřel. „Návštěvnost není stálá. Mění se v závislosti na datu, hudebním stylu, vstupném, obsazení atd. Lidé si zvykají na to, že tady takový klub je a funguje tak, že každý víkend přinášíme party zaměřené na jiný hudební styl klubové elektronické scény," mínil majitel Depa.

Z hudebních žánrů, které v útrobách tohoto klubu můžete slyšet, nejvíce táhne d'n'b. Michael Žídek je s fungováním klubu spokojen, i když sám přiznává, že se dá vždycky něco vylepšit. „Co se týká mé spokojenosti, tak to je tak nějak složité. Bohužel mám takový pocit, že jsem typ člověka, který nikdy nebude spokojený, ale na druhé straně musím říct, že nespokojený určitě nejsem," uzavřel.

Petr Dušek