„Ve společném výstavním a performačním projektu Jasmin Schaitl a Matěj Frank porovnávají, spojují a dále rozvíjejí svůj podobný a zároveň velmi individuální přístup k performativní kresbě, instalaci a performanci," uvedl předseda spolku Bludný kámen a pořadatel akce Martin Klimeš.

Z pozice výtvarníků zaměřených na performanci a intermediální umění podle něj nepovažují oba umělci svůj tvůrčí proces za dva paralelní sólo-procesy, ale vnímají ho jako vzájemnou plodnou výměnu, díky níž může z něčeho již existujícího vzniknout cosi zcela nového.

„Za pomocí jednoduchých vizuálních prostředků zkoumají vztahy mezi kontaktem a jeho ztrátou, přílišnou blízkostí či naopak vzdáleností, hledají rovnováhu v komunikaci," doplnil Martin Klimeš.

Umělkyně a performerka s mezinárodní působností Jasmin Schaitl studovala na Univerzitě užitých umění ve Vídni. Její tvorba zahrnuje performance, videa, fotografie, instalace a kresby. Výtvarník Matěj Frank pochází z Opavy a ve své tvorbě se zaměřuje na prostor, tělo a pohyb. Studoval na Akademii výtvarných umění ve Vratislavi. Své sochy a kresby doplňuje performancemi a zvukem.

Vernisáž projektu Entering Continuities se uskuteční v pondělí 26. června od 18 hodin v prostorách spolku Bludný kámen v Matičním domě. Následující den se koná od 15 do 18 hodin diskuse s umělci a komentovaná prohlídka výstavy.