Pravidelní návštěvníci klubu si možná vzpomenou na zajímavý milostný trojúhelník v předchozím Dolanově filmu Imaginární lásky. Také snímek Mami! se zabývá mezilidskými vztahy, tentokrát půjde o problematické soužití Diane, rázné a prostořeké vdovy s nedostatkem financí a coby nedostudované i s nedostatkem pracovních možností, která má patnáctiletého syna Steva.

A ten má problémů víc než je u chlapců jeho věku běžné a i ti jich mají požehnaně. Steve trpí hyperaktivitou, emocionální senzitivitou, výbuchy mimořádné agrese a poruchou soustředění, je vzdorovitý, provokativní a málokdy používá slušná slova. Matka si s ním téměř neví rady a jeho extrémní drzost a sprosté chování oplácí stejnou mincí.

Ale ačkoli se to podle předchozí charakteristiky nezdá možné, tak Mami! je film o lásce. Nezvladatelný Steve má svou mámu rád, přestože jí to kvůli psychickému stavu a neotřelému způsobu vyjadřování není schopen říct normálně. A mateřská láska Diane je zas natolik silná, že svého syna nemůže nemilovat…

Snímek Mami! promítá kino Mír v pondělí 26. ledna od 18 hodin.

Jaroslava Malá