Jeho organizátoři, lidé z galerie Gottfrei, si pořádání této novinky ve městě vyzkoušeli loni v listopadu v rámci pilotního dílu.

„Cílem tohoto projektu je rehabilitace opavské klubové scény a rozšíření jejího povědomí vširší veřejnosti. FreiPlatz nabídne návštěvníkům pestrou paletu hudebních programů v podobě koncertů, poslechových a tanečních večírků nebo vizuálních požitků. Během jednoho víkendu se představí řada zajímavých umělců a interpretů. Specifický program bude probíhat souběžně hned na několika určených místech ve městě," řekl za pořadatele festivalu Václav Minařík.

Festival se uskuteční 6. a 7. května a jeho program se rozloží do Musicclubu 13, galerie Gottfrei, galerie Cella, Klubu Art, Café Evžen a Humphrey's baru.

„V případě organizačního úspěchu a zájmu publika bychom tento festival připravovali pravidelně vždy dvakrát do roka. V následujících verzích festivalu počítáme rovněž s rozšířením produkčního portfolia o další opavské podniky a instituce," dodal Minařík.

Návštěvníci, kteří se akce zúčstní, se mohou těšit například na skupiny Ty Syčáci, Please The Trees, Noir Voir, Expedice Apalucha, Tichonov a řadu dalších. Poslechovou část festivalu FreiPlatz obohatí také vystoupení několika dýdžejů.

..kompletní program najdete zde..