Nepůjde sice o představení takového druhu, jakým byly listopadové Trable s revizorem, ale živý betlém v trolejbuse cestující určitě také udiví. Divadlo Gafa se na spolupráci domluvilo s Městským dopravním podnikem Opava, Armádou spásy, představiteli města a pořadateli Vánočních trhů na Dolním náměstí.

„Bude se jezdit po stejné trase, jako tomu bylo v případě divadla v trolejbuse. Diváci mohou přistoupit kdykoliv během cesty a potkat svatou rodinu, tři krále, anděly nebo pastýře. Představení se ponese v charitativním duchu. Diváci mohou symbolicky přispět drobnými dary v podobě oblečení, hraček, cukroví, ovoce, trvanlivých potravin nebo suchého pečiva pro zvířátka. K dispozici bude i charitativní kasička," poznamenala Pavla Francová z produkce Divadla Gafa.

Symbolické dary následně poputují do Domova pro matky s dětmi v Opavě, k lidem bez domova a v neposlední řadě i na strahovickou farmu. Představení v trolejbuse se koná od 14 hodin. Zhruba od 16 hodin se svatá rodina přesune na Dolní náměstí, kde program bude pokračovat.

Doplňme ještě, že za básničku či písničku se dětem budou rozdávat i drobné sladkosti.