Za celou akcí stojí občanské sdružení Ha kultura v čele s šéfkou festivalu Janou Stočkovou.

„Letošní ročník bude organizačně stejný jako ten předešlý. Opět jsou organizátoři dobrovolníci, kteří to dělají maximálně za občerstvení. To je naše specifikum," představuje Hafest Jana Stočková s tím, že dlouhodobé přípravy trvají už od února.

Myšlenka festivalu v Hati přitom není nová, ale oprášená. Stejnojmenný festival se v této obci konal už v osmdesátých letech.

Hafest je koncipován tak, aby si na své přišli milovníci všech žánrů a všech věkových skupin. „Proto jsme v letošním ročníku pro starší publikum vybrali Buty, pro mladší například Sakumprásk," vysvětluje organizátorka. Mimo zmíněné interprety se publiku představí ještě Come and play, The Places, The Thrut is out there nebo Lake Malawi.

Zajímavostí doprovodného programu je například Defabrik street art jam z Bolatic. Jedná se o skupinu lidí, které se věnuje nejen klasické malbě, ale především graffiti.

„Díky nim spousta lidí i přímo na místě pochopí, že graffiti není jen o vandalismu, ale i o umění. Loni měli velký úspěch a já osobně jsem ocenila, že si sprejování můžu sama vyzkoušet," říká Jana Stočková a dodává, že některé produkty umělců z Bolatic si budou moct zájemci na Hafestu zakoupit.

Na závěr pořadatelka širokou veřejnost láká: „Budeme moc rádi za každého návštěvníka. Je to pro nás dobrá satisfakce, že věci děláme dobře a lidé to ocení."

Akce se koná v sobotu 28. června. Vstupné je v předprodeji 120 korun, na místě 150. Děti do patnácti let v doprovodu rodičů mají vstup zdarma.