Tento jednodenní festival už se stal na Opavsku tradiční zastávkou milovníků rocku a metalu a jeho další ročník je připraven už na tuto sobotu 23. srpna.

Dějištěm bude kulturní areál Sádek u Velkých Heraltic. Otevřeno bude od 12 hodin a první kapela tu udeří do strun už o hodinu později. Celkově se pak návštěvníci akce mohou těšit na rovnou desítku hudebních skupin. „Jednou z devíz Sbíječky je navíc vlastní zvukař s dlouholetou praxí zvaný Čáryfuk," dodává organizátor festivalu Martin Hloušek.

Mezi hlavní hvězdy dne bude patřit českobudějovická metalová parta Colp, která brázdí české hudební vody už bezmála čtvrt století a v kalendáři nejvýznamnějších tuzemských metalových festivalů by se hledal složitě nějaký, na němž si ještě nezahrála.

Mladou krev pak bude v programu 
zastupovat kapela Noostrak z Havlíčkova Brodu. Publikum se v jejich podání dočká mixu progresivního death metalu s metalcoreovými prvky.

Death metal v doomových tempech pak šlechtí pro změnu prostějovské From Beyond. Tato kapela, existující už jednadvacet let, se stala například v roce 1998 druhým největším objevem české scény podle hlasování čtenářů časopisu Spark a zahrála si už vedle takových legend jako Cannibal Corpse či Graveworm.

Jakákoli škatulka by se poté špatně hledala pro brněnské Flowerwhile. Jejich energická muzika je nejčastěji přirovnávána k trash metalu, ale jak posluchači poznají, zařadit kapelu jednožánrově by bylo zavádějící. Obdobné tvrzení přitom platí i o Mentally Corrupted ze Slovácka. Sami členové svou hudbu označují jako dogcore.

Nedalekou Opavu pak bude reprezentovat alt-rockový projekt Peří. Od melodického death metalu přes řízný trash po moderní metalcore zase hrají havířovští Final Hybridation. Punkové příznivce naopak rozvášní Jo Riittää z Frýdku-Místku a zahraniční scénu zastoupí hardcore v podání Suburban Terrorist ze slovenské Beluše.

„Pořadatelskou smečkou Heraltické sbíječky jsou Apathy Again, kterým se v loňském roce podařilo na festivalu zvednout ze sedaček i nemetalové návštěvníky," doplňuje identitu posledního vystupujícího Martin Hloušek.

Doplňme, že vstupenky na akci se budou prodávat za 150 korun, a to pouze na místě v den konání. V areálu je možné i stanovat a zájemcům o podrobnější informace je k dispozici e-mailová adresa: zekkon13@seznam.cz.