Kromě už jmenovaných hudebníků je třeba zmínit také jméno Karolíny Kamberské. „Ta na Hradeckém slunovratu opustí svou současnou roli kuchařské hvězdy z TV a vrátí se ke svým písničkářským kořenům," uvedl ředitel celé akce Václav Müller.

Na zámku se rozezní také alternativní záležitosti v podání Post hudby anebo Jana Kunzeho a jeho projektu Hičhaikum. Na Open scéně se pak můžete setkat s méně známými interprety, kteří však podle renomovaného hudebního publicisty Milana Tesaře mají svou kvalitu.

Hradecký slunovrat není pouze o hudbě. Pozornost si zaslouží například i Gastrostage Krmelec v dramaturgii gastrpunkera Romana Kopřivy. Návštěvníci budou moci ochutnat třeba srnčí ragú na borovičce v tortile, na své si přijdou také vegetariáni a vegani, pro něž budou nachystány tofu špízy, chipsy z řepy, grilovaný sýr halloumi anebo například divoké fazole.

„Na loňský ročník jsme měli velmi dobré ohlasy. Doufám, že nám vyjde počasí a akce se opět vydaří. Kromě hudby je připraven křest knihy zpěvačky a malířky Martiny Trchové, která sepsala své zážitky z Tibetu, vzpomínková fotografická výstava nedožitých padesátých narozenin legendy českého undergroundu Filipa Topola a také řada zajímavých přednášek," poznamenal dále Václav Müller.

Jedním z přednášejících je i Michal Berg. V sobotu od 20 hodin se v areálu Bílého zámku zaměří na osobnost továrníka Karla Weisshuhna, jenž stojí za stavbou žimrovických papíren. „Pro Hradec a okolí je to významná osobnost. Zazní mnoho zajímavostí. K těm méně známým například patří ta, že Karel Weisshuhn chtěl jeskyni u cvičné horolezecké stěny pod přehradou Kružberk využít jako svou hrobku," uvedl Michal Berg.

Podrobné informace o programu Hradeckého slunovratu naleznete na internetových stránkách www.hradeckyslunovrat.cz.