„Jmenovat největší  lákadlo je v našem případě hodně těžké. Program je letos opravdu nabitý a musím říct, že tak pestrý jsme snad ještě neměli. Přece jen bych vyzvedl například formaci Zvíře jménem podzim," uvedl ředitel a spoludramaturg festivalu Václav Müller.

Půjde podle jeho slov o seskupení muzikantů kolem Jakuba Königa, který si říká Kittchen. „Na pódiu se objeví okolo dvaceti muzikantů a sami jsme na toto vystoupení zvědaví," uvedl ředitel festivalu.

Program dvoudenní přehlídky, v pátek otevře ojedinělé spojení Ženského sboru z Kudlovic a fenomenální houslistky Jitky Šuranské. „Zřejmě největším překvapením budou pro mnohé polští Vołosi. Živelnost world music i fantastické muzikantství je dovedlo na mezinárodní pódia a k řadě zahraničních turné," uvedl Václav Müller s tím., že by dále v programu upozornil například na jesenickou skupinu Priesstnitz.

Na podiu se dále objeví například Bratři Orffové, Mucha, Katarzia & Band, Čankišou či Please The Trees nebo také Trio Vladimír Merta, Jan Hrubý & Ondřej Fencl. Festival nabízí i mnoho doprovodných akcí jako výstavu o Jazzové sekci, fotografie Jindřicha Štreita z cyklu …a život jde dál nebo také workshop výtvarnice Lucie Seifertové pro děti i dospělé.

„Co bych ještě vyzvihl jako raritu, jsou naše dvě vlastní vína vyrobená ve špičkovém vinařství Krásná hora. Jedno bude bílé s programem na etiketě a červené udělané právě při příležitosti koncertu Zvíře jménem podzim," uzavřel Václav Müller.