Výstava začala předminulý týden vernisáží. Jan Kaláb ale také předvedl svou práci naživo v Hradecké ulici, kde je stěna, na které je sprejerství legálně povoleno. Jeho um tak mohli sledovat i náhodní kolemjdoucí.

„Tvorbu Jana Kalába aka Pointa jsem sledoval delší dobu. Finální rozhodnutí realizovat jeho výstavu v Opavě padlo v minulém roce na mezinárodní výstavě streetartu a graffiti Městem posedlí, která se konala v Galerii hlavního města Prahy. Jeho díla jsou svěží, aktuální a mají to, o co se snaží téměř každý výtvarný umělec, tedy osobitou a rozpoznatelnou estetiku," vysvětlil důvod pozvání české graffiti legendy do Obecního domu dramaturg Opavské kulturní organizace Jan Kunze.

I v tomto případě se v OKO rozhodli, že umění vytáhnou do ulic, jak již tomu bylo dříve. Proto se Jan Kaláb předvedl v Hradecké ulici. „Při přípravách výstavy nás napadlo vytáhnout graffiti z galerie tam, kde původně vzniklo, a to na ulici. Současně jsme tak navázali na další projekty Opavské kulturní organizace, jako byly Čaj v Jurtě, výstava Konfrontace, komentované prohlídky a podobně, které se snaží oživovat městský prostor," dodal Jan Kunze.

V Galerii obecního domu jsou vystaveny abstraktní malby, sítotisky, digitální tisky a prostorové objekty. Zhlédnout je můžete do konce srpna.