Tento populární muzikant se na „místo činu“ vrací opět po roce. Zároveň se jedná o jeho jediný koncert v Moravskoslezském kraji.

„Jim Čert zpívá a hraje vlastní balady, často upravované na texty významných literátů, jako jsou například Bohuslav Reynek, Eduard Štorch, Luděk Marks nebo Andrej Stankovič. Dále jsou to třeba překlady J. R. R. Tolkiena.

Ostatně jeho pátá deska má název Písně Středozemě a je věnována v podstatě jako obdiv k Tolkienově dílu,“ komentoval jeden z organizátorů smolkovského koncertu Libor Bálek s tím, že Čert svou první píseň napsal už ve svých třinácti letech na Štorchův text Havran, který hraje dodnes.

Jim Čert za svou dosavadní kariéru vydal už sedm alb. Poslední z nich se jmenuje Světla a stíny. Vyšlo v roce 2014. „Známé je také jeho další působení s harddcorovou americkou kapelou Life After Life, se kterou spolu s Erno Šedivým, což je další Čech za bicími nástroji, objel celou Evropu i Ameriku.

Obě desky s Life After Life vydal světoznámý alternativec Jello Biafra na svém labelu Alternative Tentacles. O Biafrovi je známo, že si velmi pečlivě vybírá, komu desku vydá.

Koncert se uskuteční v sobotu 9. prosince. Začátek je v konírně Slezského Gruntu ve Smolkově u Háje ve Slezsku naplánován na 19 hodin.