„Momentální sestava je muzikantsky nejsilnější za celou dobu existence Kaprioly. V tomto složení spolu hrajeme teprve necelý rok a určitě nehodláme narušovat celkovou harmonii kapely nějakým mužským prvkem," říká kytaristka a houslistka kapely Kapriola Michaela Ripková známá také jako Dona Michelle.

Být ženou hrající hard rock a podobné žánry není u nás úplně obvyklé. Samozřejmě ve světě takové kapely najdeme, například v některých státech Skandinávie, kde je tvrdá hudba velice oblíbená. Členky Kaprioly se však tohoto odhodlání drží a své tvorbě jsou naprosto věrné.

„Jsme stoprocentně oddané muzice a kapele. Styl se za těch deset let určitě posunul. Dříve jsme hrály takový soft rock a podobně. Za deset let jsme ale došly k hard rocku a metalu a našly jsme se tam," vzpomíná Michaela Ripková.

Pětice divokých rockových slečen

„Opavské publikum se může těšit na pětici divokých rock- metalových slečen, které to umí na pódiu pořádně rozpálit a vydat ze sebe to nejlepší," vzkazuje opavským příznivcům rocku kytaristka Ripková.

Fanoušci se dočkají starších osvědčených písní, jako je třeba Pagunini, ale zazní také novinky! „Zahrajeme písničky z našeho posledního alba Evoluce, bude tam i pár skvělých houslových nářezů a instrumentálních kousků," říká kytaristka a také slibuje, že Kapriola představí i doposud nevydané skladby. Ty se s největší pravděpodobností objeví na další desce, na které již teď kapela pracuje.

„Celý podzim a zimu hodláme věnovat přípravám nového CD, které by mělo vyjít počátkem jara příštího roku. To Kapriola oslaví deset let své existence, tak chystáme něco velkého," prozrazuje Michaela Ripková a následně pokračuje: „Zatím můžeme prozradit, že nové písničky budou stylově ještě trochu tvrdší, než jak tomu bylo na posledním albu a bude tam i několik bonusů."

Skupinu Kapriola tedy čeká přelomový rok. Ať už na vydání nového nosiče či výroční koncert, na všechno se musí připravit. „Naší společnou prioritou je vydržet v této sestavě, pracovat na sobě a posunovat své osobní mantinely," uzavírá Michaela Ripková.

Vojtěch Tkáč