Pořádající agentura ArtTriton připravila návštěvníkům hluboký umělecký zážitek v podobě proslulé Verdiho opery La Traviata. Na zámku v Hradci nad Moravicí ji diváci v dojímavém příběhu lásky pařížské kurtizány a váženého muže z dobré společnosti přivítají v pátek 9. srpna.

Aby toho nebylo málo, pro roli Alfréda získala slavného slovenského tenoristu Miroslava Dvorského, který patří mezi hvězdy světového operního nebe.

,,Klasika pod hvězdami mě vyloženě nadchla. Je to krásná myšlenka, úžasně divácká, zajímavá a nevšední. Na představení po českých zámcích se opravdu těším," říká proslulý interpret. Nabídku ochotně přijal a nezrušil ji, ani když později dostal na stejnou dobu atraktivní nabídku z Itálie.

Jeho partnerku Violettu ztvární v alternaci Anna Klamo a Michaela Katráková, Georgiem bude úspěšný ruský barytonista Nikolaj Někrasov. Orchestr Severočeského divadla Ústí nad Labem povede Miloš Formáček a režii představení má Martin Dubovic. Spolu se sborem vystoupí téměř stovka účinkujících.

K diváckému úspěchu přispějí i nádherné kostýmy a unikátní výprava, publikum bude mít k dispozici i titulkovací zařízení v českém jazyce. Všechna představení vyvrcholí již tradičně velkolepým ohňostrojem. „Objednali jsme též krásné počasí a doufáme, že naše prosby budou vyslyšeny," konstatuje hlavní organizátorka Pavla Filipová.

Klasika pod hvězdami navštíví osm zámků v České republice. Na cestu s La Traviatou vyrazí po páteční premiéře 26. července na zámku Loučeň a pokračuje do Kroměříže. Zastaví ještě v zahradách zámků Hluboká nad Vltavou, Sychrov, Hradec nad Moravicí, Lednice, Orlík a poslední zastávkou bude v sobotu 17. srpna zámek Ploskovice.

Začátek představení je vždy ve 20.30 hodin a vstupenky je možné získat v celé prodejní síti Ticket Art (www.ticket-art.cz). Více informací o samotném představení najdou zájemci na www.klasikapodhvezdami.cz.