Největší novinkou loňského ročníku majálesu bylo jeho umístění. Zcela netypicky se akce konala na parkovišti vedle OC Breda & Weinstein. Prostranství vedle městského koupaliště v Městských sadech už totiž bylo delší dobu nevyhovující.

Nejen že z něj zmizlo podium, ale také zde festivaloví nadšenci ničili zeleň. Ani u Bredy to však nebylo to pravé ořechové.

„Změnit prostředí byl spíš takový experiment. Všeobecný názor se však shodoval v tom, že se u Bredy nikomu moc nelíbilo, a to ať už studentům, tak ostatním návštěvníkům. Letos se tedy majáles koná opět v Městských sadech, ale u víceúčelové haly," uvedl za pořádající Asociaci studentů a přátel Slezské univerzity v Opavě její předseda Ondřej Pupík.

Open Air se ale koná až poslední festivalový den, tedy 30. dubna. Majáles začíná už v pondělí 27. dubna a od sedmnácté hodiny ho zahájí průvod masek. Letošní téma zní Z pohádky do pohádky, takže se představivosti meze nekladou.

Otázkou ale zůstává, jaká bude letošní účast. Za poslední léta to totiž spíše vypadalo kvůli všudypřítomným fotografům jako průvod novinářů, než masek. Masek bylo stěží deset. „Doufáme, že letos se účast zlepší. Propagaci jsme věnovali dost času a navíc jsou ve hře i hodnotné ceny," láká Ondřej Pupík.

Po průvodu, který vyrazí od budovy Hradecká 17, bude v devatenáct hodin následovat filmový festival Opavský páv, ve dvaadvacet hodin začíná majálesový program Z pohádky do pohádky. Následující úterní den je pojmenován jako Divadelní a veškeré jeho dění se odehraje v Loutkovém divadle a Café Evžen.

Na středu je naplánován Majálesový chill out, který bude zasvěcen pouze Opavskému pávu. A na čtvrtek připadá právě Hudební Open Air. Příchozí se mohou těšit na kapely, jako je All These Memories, Fast Food Orchestra, Come and Play, Blackshard, DeFuckTo, Munroe, Nebe a další.

Oficiální afterparty proběhne v Depu a U Vočka.