Činohra Slezského divadla ho premiérově uvede v neděli 18. ledna od 19 hodin. Autory předlohy jsou šéf opavské činohry Roman Groszmann a brněnský herec Jakub Šafránek.

Příběh připomíná věčné dilema Romea a Julie, tentokrát v odlehčené formě. Alice miluje Filipa a on miluje ji, což je v pořádku. Ale jejich otcové jsou zásadně proti a to už v pořádku není. Alice kalí vodu předstíráním, že chodí s přítelem Alešem, který pracuje pro jejího otce a je pro něj přijatelným zetěm.

Chce jim vystrojit parádní svatbu a praví milenci proto musejí prozradit skutečný stav věci. Otcové však ještě neřekli konečné slovo a v záloze mají další úskoky.

Režisér Roman Groszmann, který je autorem předlohy i výpravy, přidělil ústřední postavy Sabině Muchové (Alice), Danielu Volnému (Filip) a Michalu Stalmachovi (Aleš). Oba otce ztvární hostující Roman Slovák a Martin Valouch, jejich manželkami budou Ivana Lebedová a Hana Vaňková.

Asistentce Heleně dává podobu Šárka Vykydalová a další účastníky děje ztvární Tereza Bartošová, Jakub Stránský, Martin Táborský s hosty Drahomírem Ožanou, Petrem Vaculíkem, Janem Kráslem, Pavlem Rohanem, Pavlou Štěchovou a Natálií Janyškovou.

Hudbu pro kapelu na jevišti zkomponoval Richard Mlynář, který už zhudebnil opavské inscenace Sekretářky z Ostrožné, Donaha nebo pohádku O vlku a kůzlátkách. Kostýmy navrhla Sylva Marková a choreografii vytvořili manželé Globovi.