„Máme málo nových písní a taky zde jsou oprávněné nároky našich rodin. „Tygr" je ve fázi hibernace, to znamená, že neplánujeme koncerty ani jiné aktivity, pouze jsme teď vydali rozlučkové album Zaoraní bráškové jako uzavření jedné kapitoly," komentuje poslední tygří vystoupení bubeník Jiří Šíl.

Ten se k zakládajícím členům Romaně Malé a Jakubu Langrovi přidal v roce 2001.

Tehdejší členy spojila Slezská univerzita. „První zkouška kapely se odehrávala v jídelně ubytovny a další v nepoužívané kuchyni jedné opavské hospody. Slyšel jsem tehdy asi pět hotových písní a bylo jasné, že to půjde," vzpomíná na začátky kapely Šíl.

V původní sestavě dále působili v letech 2002-2004 Libor Menšík a Oldřich Kutra. Od roku 2005 kapelu už bez Libora Menšíka doplnil baskytarista Petr Brožík a druhý kytarista Milan Bátor, v roce 2008 Petra Brožíka na postu baskytaristy Tomáš Pěla.

V létě 2009 nahradila Milana Bátora Helena Víchová, hrající na klavír. V aktuálním složení se Nekuř toho tygra rozloučí s opavskými posluchači české alternativy v sobotu v osm hodin na podiu Musicclubu 13. Mimo to zahraje také Alfabeta trio, které se řadí do alternativního šansonu.