Hned na začátku by nejspíš bylo záhodno zjistit, zdali název Nevím má nějaký hlubší smysl. Manažer kapely a otec dvou členů skupiny Antonín Berger si vzpomněl na historku, jež se s touto záležitostí pojí.

„Kluci dostali jasný pokyn k tomu, aby vymysleli, jak se budou jmenovat. Neuměli se však dohodnout. Pořád padalo slovíčko nevím, proto jim to už zůstalo,“ smál se Antonín Berger.

Letošek je přitom pro tříčlennou partu z Pustějova jubilejní. Kapela je spolu přesně deset let. „Kluci jsou velmi šikovní. Dali se dohromady celkem náhodně. Zkoušeli v garáži. Potom se k nim přidal kamarád, který hrál na bubny, a už to bylo,“ posunul se dále manažer skupiny Nevím.

Nechtějí žít z minulosti

Pustějovská formace začínala s hudbou jiných. Sázela na převzaté věci. Uveďme například AC/DC. „Nevím hrála také Bon Joviho nebo Led Zeppelin. Dá se říct, že to jsou pro nás asi největší vzory,“ přiznal Antonín Berger. Kapela se však může pyšnit tím, že téměř všechny její skladby jsou autorské. Členové skupiny si je tedy dávají dohromady sami.

„Máme své textaře. Kluci sem tam něco vymyslí s tím, že hudba je čistě jejich záležitost,“ doplnil. Nevím si musí být dobře vědomi toho, že nemůžou věčně žít z minulosti. Doby, kdy na tuzemské scéně byli nejmladší rockovou kapelou, jsou již pryč. Nyní je čas jít dál.

„Tohle jsem se přesně snažil říct. Je nutné na sobě stále pracovat a posouvat svou tvorbu dál. Vzpomínáme si, že jednou ve Studénce na naše vánoční vystoupení přišlo šest stovek lidí. Členům Nevím ale už není deset,“ konstatoval Antonín Berger.

Kluci mají v Opavě babičku

Jeden z poroty loňské soutěže Česko Slovensko má talent Jaro Slavík se vytasil s názorem, podle něhož děti do šoubyznysu nepatří. Byť kapela Nevím pravděpodobně není typickým příkladem, schválně jsme se zeptali jejich manažera, co na to říká: „Jeli jsme třeba do Českých Budějovic. Nebylo to něco až tak náročného. Věděli jsme, že budeme muset nachystat aparaturu a kluci si šli třeba zajezdit na motokáry nebo na kolotoče. Myslím, že na tuto dobu vzpomínají rádi.“

Koncert ve slezské metropoli je pro skupinu specifický ještě z jednoho důvodu. „Chlapci mají v Opavě babičku, takže je to pro nás takové koření.“ Opavští fanoušci si přijdou na spoustu pop-rockové muziky. Zaznít by měl takový průřez dosavadní tvorbou trojice z Pustějova.

Pokud chcete Nevím vidět na vlastní oči, mějte na paměti, že kapela na Horním náměstí vystoupí ve čtvrtek 29. března. Začátek je naplánován na 16.30 hodin.

Petr Dušek